Zmení to váš život a zlepší vaše zdravie – 7 dôvodov, prečo by sme mali spať na ľavej strane

Každý z nás vie veľmi dobre, že spánok je veľmi dôležitou súčasťou nášho života. Počas spánku nielenže naše telo odpočíva, ale zlepšuje sa aj naše zdravie. Avšak mnohí z nás nevedia, že správny spánok je založený na určitých zásadách, medzi ktoré patrí nielen čas odpočinku, ale aj strana, na ktorej spíme.

Prečo by sme mali spať na ľavej strane?

Už v starej Indii bolo známe, že spánok na ľavej strane zlepšuje prácu nášho tela a tela. Ayurveda , tradičná indická medicína, sa zameriava na prevenciu výskytu zdravotných problémov a chorôb, preto sa hovorí, že spánok na ľavej strane je veľmi dobrý na zlepšenie nášho zdravia. Čo presne sa zmení k lepšiemu pri spánku na ľavej strane?

Proces trávenia

Tráviaci systém potrebuje ľahký prístup do hrubého čreva. Odpadová látka prechádza cez ileocekálny ventil, ktorý je umiestnený na pravej strane. Vďaka tomu sa odpad dostáva do hrubého čreva, ktoré začína v hornej časti brucha.

Tehotenstvo

Spánok a odpočinok na ľavej strane je ideálnou polohou pre tehotné ženy. Vďaka tomu krvný obeh v tele zlepšuje a ľahko dosahuje obličky, maternicu a samotný plod. Okrem toho nič nestláča pečeň, čo je veľmi dôležitá úloha v našom tele.

Lymfatický systém

Lymfa je zodpovedná za distribúciu živín v našom tele. Tento systém je umiestnený na ľavej strane nášho tela, takže spánok na tejto strane výrazne uľahčuje a urýchľuje distribúciu tejto tekutiny. Okrem toho naše telo čistí rýchlejšie od toxických zložiek.

Bolesť chrbta

Mnoho ľudí trpí svalovými kŕčmi okolo chrbtice. Týmto spôsobom existuje bolesť chrbta, ktorú je ťažké zbaviť. Spánok na ľavej strane pomôže znížiť tlak na chrbticu a v dôsledku toho začnú kŕče miznúť.

Srdcový sval

Tento sval je zodpovedný za pumpovanie krvi a my môžeme uľahčiť jeho prácu. Aorta sa nachádza na ľavej strane tela, takže srdce nemusí pracovať tak, aby pumpovalo krv, pokiaľ ležíme na ľavej strane. Gravitácia tu funguje , čo bráni práci srdca, ak ležíme na pravej strane.

Pálenie záhy

V tomto prípade je veľmi dôležitá prirodzená poloha žalúdka. Spánok na ľavej strane nám umožňuje rýchlejšie bojovať s pečením. Niekedy to trvá až 10 minút ležania na tejto stránke, aby sa cítili lepšie.

Lepšia práca sleziny

Slezina je zodpovedná za filtrovanie našej krvi a má veľké množstvo lymfocytov . Opäť tu bude fungovať gravitácia, vďaka ktorej sa práca sleziny výrazne zlepší. Spánkom na ľavej strane sa telesné tekutiny ľahšie dostanú do sleziny.

Vďaka tejto polohe sa práca nášho tela a kvalita spánku nepochybne zlepšia a my si budeme môcť vychutnať lepšie zdravie!

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>