Zázračná želatína – 5 dôvodov, prečo by sme ju mali zaviesť do našej každodennej stravy

Želatínu spájame predovšetkým so želé, ktoré deti ľahko absorbujú. Pre mnoho ľudí je to normálny doplnok, ale v skutočnosti je želatína pre naše zdravie veľmi dobrá. Prečo sa oplatí zaviesť do našej každodennej stravy? Objavte jedinečné vlastnosti želatíny!

Začnime tým, čo je vôbec želatína

Želatínu extrahujeme čiastočnou hydrolýzou kolagénu, ktorý sa nachádza v živočíšnych častiach – kostiach, kĺboch ​​a koži. Jeho hlavnou zložkou je predovšetkým kolagén, ale obsahuje tiež vodu, uhľohydráty a antioxidanty. V obchodoch ju nájdeme vo forme práškových alebo tabletových doplnkov.

Na čom pracuje želatína?

Lepšie trávenie

Želatína je veľmi nápomocná pri strave alebo pri problémoch s výživou. Zlepšuje látkovú výmenu a znižuje hlad. Okrem toho má želatína nízky obsah kalórií, takže ju možno ľahko pridať do jedla alebo medzi jedlami.

Podporuje kĺby

Želatína sa často odporúča starším ľuďom, ktorí začínajú trpieť kĺbmi. Je to tak preto, že keď starneme, naše kĺby sa začínajú zbavovať kolagénových zlúčenín. Želatína, ktorá je bohatá na kolagén, je preto vynikajúcou oporou kĺbov. Okrem toho sa symptómy artritídy zmierňujú.

Nedostatok cholesterolu a tukov

Je ideálnym doplnkom pre ľudí, ktorí zápasia s vysokým obsahom cholesterolu. Želatína neobsahuje cholesterol a tuky, čo je obrovský problém pre naše zdravie. Je to tiež ďalšie plus pre ľudí, ktorí chcú prísť o niekoľko kilogramov.

Zlepšuje stav vlasov a nechtov

Naše vlasy sú vyživované, silné a lesklé. Tiež sa znižuje množstvo vypadávajúcich vlasov a ich stav sa výrazne zlepšuje. To isté sa deje s klincami. Stávajú sa tvrdými, vyživovanými a silnými. Prestanú sa lámať a štiepať a neohýbajú sa ako kúsok papiera pod tlakom.

Dodáva energiu

Želatína je nízkokalorická, ale pre nás môže byť aj zdrojom energie. Má bielkovinya mnoho minerálov a vitamínov, ktoré posilňujú naše telo a dodávajú veľa energie. Je to dobrý doplnok najmä pre športovcov, ktorí potrebujú sledovať svoju váhu, ale zároveň potrebujú veľa energie.

Ak sa však bojíte jesť obyčajnú želatínu, existujú ďalšie spôsoby, ako tieto vlastnosti využiť. V bravčovom kolene sa nachádza aj veľké množstvo kolagénu. 

ZDROJ: kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>