Začnite piť zázvorovú vodu, budete vďační za jej účinky

Dnes budete vedieť recept na zázvorovú vodu. Prečo to stojí za pitie? Začnime s imunitou, čo je veľmi dôležité na jeseň a v zime. Chladné obdobie sa začne o okamih a znížená imunita nás môže často zvracať. Málokto si to môže dovoliť, takže stojí za to podporovať náš imunitný systém. Naši predkovia už využili množstvo zázvorových antioxidantov na udržanie svojho tela zdravé.

Zdravotné vlastnosti zázvoru

Zázvor na tráviace problémy

Zázvor eliminuje pocit nadúvania, podporuje aj trávenie reguláciou funkcie čriev a zvyšuje množstvo tráviacich enzýmov. Môže tiež zmierniť nevoľnosť, ktorú nespôsobuje len otrava jedlom. V prípade choroby z pohybu, pitie zázvorovej vody pred cestou nás môže chrániť pred nepríjemnými príznakmi tohto ochorenia.

Zázvor ako liek proti bolesti

Ginger je prírodný liek proti bolesti, ako dokázali vedci z University of Georgia. Pitie zázvoru na lačný žalúdok môže znížiť bolesť kĺbov alebo svalov o 25%.

Menštruačná bolesť a zázvor

Počas tohto obdobia bude účinný aj pri liečbe menštruačnej bolesti namiesto užívania tabliet. Uvoľňuje svalové kŕče, bolesti hlavy a zmierňuje niektoré príznaky. Preto, ak máte bolestivé obdobia, začnite piť zázvorovú vodu.

Uľahčuje chudnutie

Ginger je prírodný liek, ktorý urýchľuje metabolizmus, t. J. Schopnosť tela spaľovať tuk. Vďaka tomu, keď ho pravidelne konzumujeme, spaľujeme viac kalórií ako obvykle. Vďaka tomu schudneme rýchlejšie. Vedci z Kolumbijskej univerzity hovoria, že tí, ktorí ju jedia spolu s raňajkami, spaľujú počas dňa kalórie rýchlejšie. Ďumbier pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi na uzde. Toto je kľúčová podmienka na chudnutie. Okrem toho zázvor podporuje odstraňovanie tuku, najmä v bruchu.

Príprava zázvorovej vody

Zázvorová voda sa veľmi dobre nazýva zázvorová infúzia alebo zázvorový čaj. Jeho príprava je veľmi jednoduchá a oplatí sa ju piť každý deň na raňajky. Varte vodu a potom nakrájajte tri plátky zázvoru. Zalejte ich vodou a zakryte vekom. Po piatich minútach, keď sa varná zmes mierne ochladila, pridajte do nej citrónovú šťavu, môžete ju tiež osladiť medom.

Môžete tiež pripraviť viac zázvorovej vody a uložiť ju do chladničky. Na jeho prípravu budete potrebovať:

  • Jemne nasekaný kúsok zázvoru
  • 1,5 l vody
  • šťava z jedného citróna

Voda by sa mala prevariť a potom k nej pridať zázvor. Varíme to 15 minút a potom necháme vychladnúť. Potom pridajte citrónovú šťavu. Keď odvar vychladne, nalejte ho do uzamykateľnej nádoby a uchovávajte v chladničke.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>