Vyskúšajte tieto prírodné lieky na boj s raňajším nepríjemným dychom. Našťastie sa nemusíte pozerať príliš ďaleko, aby ste ich našli

Zlý dych, formálne známy ako halitóza alebo zápach, je zlá správa. Zlý ranný dych môže zničiť celý deň. Ale zlé dychovanie ovplyvňuje mnohých z nás, najmä ráno, v rôznej miere.

Trpíte zlým dychom, potom sa ubezpečte, že nie ste sami. Podľa inštitútu Bad Breath Institute medzi 35 až 45% celosvetovej populácie trpí nejakou formou halitózy. V Spojených štátoch trpí približne 80 miliónov Američanov chronickým zápachom. A 99 percent z nás sa zobudí s obávaným ranným dychom.

Dobrou správou je, že existujú spôsoby, ktorými môžete zabrániť zlému rannému dychu. Trik určuje príčinu vášho zlého dychu. Ešte lepšie, existuje pravdepodobne prírodné ošetrenie na ranný dych vo vašom vlastnom dome.

4 hlavné príčiny zlého dychu

Neexistuje žiadna príčina spojená so zlým dychom. Tu sú štyri najčastejšie príčiny zápachu:

Ústne zdroje: 80 percent zlého dychu pochádza z ústneho zdroja, hovorí WebMD. Orálne zdroje zahŕňajú: dutiny, ochorenie ďasien, mandle, ktoré obsahujú častice potravy, popraskané výplne a špinavé zubné protézy.

Choroba: Diabetes, ochorenie pečene, infekcie dýchacích ciest, chronická bronchitída, kyslé refluxy, postnasálne kvapkanie môže negatívne ovplyvniť váš dych.

Slabá hygiena: Ak ste si predtým večer nespoliehali a nepoškriabali zuby, môžete očakávať nejaký vážny ranný dych.

Suchosť v ústach (xerostómia): zle ráno sa zvyčajne spája s xerostómiou. Dr. Hugh Flax, kozmetický zubný lekár a bývalý prezident Americkej akadémie kozmetickej stomatológie v Aténach, Ga., Zdôrazňuje dôležitú úlohu, ktorú slinami zohráva pri boji s nepríjemným dýchaním v spoločnosti Medical Daily: „Počas dňa produkujú vaše ústa významné množstvo slín, ale zatiaľ čo spíte, produkcia sliniek klesá. “

Sliny sú kľúčom k udržiavaniu prirodzene čerstvého dychu, pretože vypúšťa páchnuce baktérie. Menej slín, alebo sucho v ústach, znamená, že v ústach môže prežiť viac zápachu a baktérie. Sucho v ústach môže byť spojená s inými ochoreniami a liekmi.

 

Spánok: Spánok výrazne ovplyvňuje, ako čerstvý bude váš dych ráno. Chrápanie alebo dýchanie cez ústa v noci zvyšujú suchosť a dávajú páchnuce baktérie príležitosť rásť.

Máte ráno dych?

Prvým krokom pri prevencii ranného dychu je zistiť, či ho máte. Tu sú dve rýchle metódy, ktoré vás informujú, ak máte zlý dych:

1. Vizuálne: Preskúmajte jazyk. Je ružový alebo má biely film? Ružové jazyky signalizujú čerstvý dych, zatiaľ čo biele filmy vedú k zlému dychu.

2. Vôňa: Olizujte svoje čisté zápästie, nechajte vyschnúť na pár sekúnd a vezmite si vôňu? Cítite zápach? Ak ste odpovedali áno, pravdepodobne trpíte zlým dychom.

Prírodné prostriedky pre zlý dych doma

Stojí za to preskúmať prirodzené lieky na zápach. Sedemdesiatjeden percent ľudí, ktorí trpia zlým dychom, zvážilo operáciu na zastavenie ich halitózy. Operácia sa však v 3% prípadov úspešne eliminuje halitóza, vysvetľuje ústav Bad Death.

Vyskúšajte tieto prírodné lieky na boj s dychom. Našťastie sa pravdepodobne nemusíte pozerať príliš ďaleko, aby ste ich našli.

Jedzte raňajky: Raňajky podporujú významnú výrobu sliniek, prvá vec ráno.

Zostaňte hydratovaný: voda tiež pomáha vypláchnuť baktérie a trosky. Voda z kávy a sladkých nápojov, podporujú rast baktérií.

Olejové ťahanie: Táto starodávna ázijská aurvédská metóda natierania oleja (napr. kokosový, sezamový alebo slnečnicový) v ústach (od 10 do 30 minút) môže pomôcť zabrániť a zastaviť zlý dych. Predpokladá sa, že táto technika „vytiahne“ toxíny z úst a tela. Môžete tiež zahrnúť éterické oleje na zvýšenie vlastností tejto metódy.

Jedzte dúhu: Ovocie a zelenina sú  najlepší spojenci v boji s nepríjemným dychom. Vyberte si potraviny bohaté na vitamín C (napr. Citrusy, čerešne, bobule), vitamín A (napr. Sladké zemiaky a mrkva), vitamín E (napr. Listová zelenina) a zinok (napríklad špargľa a tekvica).

Oživte svoj život: obsahujúce korenie, ako sú semená feniklu, kardamom, aníz, škorica a koriander, môžu okoreniť akékoľvek jedlo a zabrániť zlému dychu.

Orálne zdravie je ukazovateľom celkového zdravia. Zatiaľ čo tieto prírodné lieky vám môžu pomôcť eliminovať zápach z úst, sú tiež kľúčom k udržaniu celkového zdravia.

ZDROJ:positivemed.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>