Vylepšite funkciu obličiek – objavte produkty, ktoré vám s tým pomôžu

Existuje veľa potravín, ktoré nám môžu pomôcť zlepšiť funkciu obličiek. Najmä preto, že majú čistiace vlastnosti a zabraňujú tvorbe obličkových kameňov.

Existuje veľa potravín, vrátane ovocia a zeleniny, ktoré môžu zlepšiť funkciu obličiek. Chronické ochorenie obličiek je v súčasnosti hlavným zdravotným problémom.

Odhaduje sa, že výskyt týchto ochorení sa v priebehu nasledujúcich 10 rokov zdvojnásobí, najmä v dôsledku starnutia populácie. K tomu však prispievajú aj iné procesy chronických chorôb, ako je cukrovka a obezita.

Preto je veľmi dôležité jesť ovocie a zeleninu, ktoré pomáhajú zlepšovať funkciu obličiek. Musí však byť sprevádzaná dodržiavaním iných stravovacích smerníc, ktoré prakticky fungujú ako skutočné preventívne opatrenia. Ak sa riadime všetkými týmito tipmi, môžeme spomaliť progresiu ochorenia a zabrániť súvisiacim kardiovaskulárnym komplikáciám.

Správna výživa môže zlepšiť funkciu obličiek

Obličky sú orgány zodpovedné za odstraňovanie odpadových látok z tela. Keď nimi preteká krv, obličky ich filtrujú a zachovávajú si výrobky, ktoré sa majú z tela vylúčiť. Okrem toho tiež regulujú telesné tekutiny a elektrolyty.

Pri závažných problémoch s obličkami tieto orgány prestanú normálne vykonávať svoje funkcie. Preto by v takýchto prípadoch mali pacienti monitorovať príjem tekutín a určitých potravín.

Úprava stravy môže skutočne zlepšiť funkciu obličiek. Nejde iba o všeobecné návrhy zdravého životného štýlu, ale aj o odporúčania, ktoré sú spolu s liekmi a dialízou nevyhnutnou súčasťou liečby.

Strava je nevyhnutná pre správny priebeh liečby a pre prevenciu výskytu ďalších súvisiacich chorôb, ako je cukrovka, hypertenzia alebo obezita.

V článku budeme hovoriť o 5 druhoch ovocia a zeleniny, ktoré pomáhajú zlepšovať funkciu obličiek.

1. Čakanka

Čakanka je vynikajúce a ideálne jedlo pre ľudí, ktorí chcú zlepšiť funkciu obličiek, pretože má vysoký obsah vody a nízkokalorickú hodnotu. V skutočnosti asi 95% jej zloženia je voda, teda je to ľahká, ale plnivá zelenina kvôli vysokému obsahu vlákniny.

Z hľadiska výživy je čakanka okrem vysokého obsahu vody obzvlášť bohatá na minerály a vitamíny. V prvom rade môžeme do jeho zloženia zahrnúť vápnik, fosfor, železo, draslík a sodík. Pokiaľ ide o vitamíny, je bohatý na vitamíny A, C a tiež vitamíny skupiny B.

2. Cibuľa alebo šalotka

Cibuľa je jednou z najbežnejšie používaných zeleniny v jedlách na celom svete. cibuľa po vrstvách má mnoho výhod. Avšak hlavnou výhodou prispieva k zlepšeniu funkcie obličiek je diuretikom vlastnosti. To znamená, že konzumácia cibule stimuluje produkciu moču.

Výsledky vedeckej štúdie uverejnenej v Journal of Medical Food potvrdzujú schopnosť cibule účinne aktivovať funkciu obličiek a uľahčovať vylučovanie tekutiny z tela.

Okrem toho, ako sme už povedali, je to aj potravinový produkt. Pozrime sa na niektoré z nich:

  • Má antidiabetický účinok.
  • Podporuje trávenie.
  • Posilňuje a podporuje imunitný systém.
  • Zmierňuje niektoré problémy s dýchaním.

3. Mrkva

Je to zelenina, ktorá je známa svojimi výhodami, pokiaľ ide o zlepšenie zraku. Má však aj mnoho ďalších vlastností, v tomto prípade sú diuretické vlastnosti dôležité pre obličky.

Mrkva má rovnako ako predchádzajúca zelenina vysoký obsah vody, čo zlepšuje funkciu obličiek. Jesť mrkvu uľahčuje vylučovanie a vylučovanie moču, čím pomáha rozobrať obličkové kamene.

A okrem toho môže mrkva skutočne zlepšiť zrak. Táto akcia, známa od najskoršieho obdobia, je spojená s najdôležitejšou prísadou obsiahnutou v mrkve. Beta-karotény majú silný ochranný účinok, vďaka čomu zabraňuje predčasnému starnutiu. Spotreba beta-karoténu chráni sietnicu a zabraňuje vzniku šedého zákalu.

4. Brusnica

Najmä brusnica zabraňuje infekciám a zlepšuje periférny obeh. Brusnicová šťava z červenej odrody má úžasné antiseptické a antibiotické účinky na baktérie, ktoré spôsobujú infekcie močových ciest, najmä Escherichia coli .

Okrem toho, brusnice obsahujú chinovej, čo je látka, ktorá sa okyslí na izoláciu moču, čím sa zabraňuje tvorbe vápenatých kamene alebo obličkové kamene. Stručne povedané, ak chcete zlepšiť funkciu obličiek, jesť brusnice.

5. Iné potraviny, ktoré vám pomôžu zlepšiť funkciu obličiek

Ovocie a zelenina uvedené v tomto článku nie sú jediné potraviny odporúčané ľuďom, ktorí chcú zlepšiť funkciu obličiek. Stále existuje veľa potravín, ktoré majú prospešné vlastnosti pre funkciu obličiek. Medzi inými možno spomenúť nasledujúce produkty:

  • mandarínka
  • citrón
  • uhorka
  • špargľa
  • hrášok
  • huby

Ak však máte akékoľvek problémy s obličkami, neváhajte kontaktovať odborníka a určiť dobrý liečebný plán. Špecializovaný lekár by vám mal tiež poskytnúť vhodného výživového sprievodcu na vyriešenie problému.

ZDROJ:krokdozdrowia.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>