Viete, ktoré potraviny spôsobujú vačky pod očami? + BONUS, ako sa ich zbaviť

K opuchnutým očiam a tmavým kruhom pod očami môže dôjsť z mnohých dôvodov, vrátane dedičných rysov tváre, alergií, stresu, únavy očí a individuálnych vlastností kože, ako je napríklad jej textúra. Zatiaľ čo niektoré domáce prostriedky, ako napríklad upokojujúce plátky uhorky, studené obklady a podobne Vám môžu dočasne pomôcť zbaviť sa opuchnutých očí, trvalé riešenie závisí na príčine ich vzniku.

Viete, kvôli ktorým potravinám máte vačky pod očami?

Konzervy

Radi kupujete cícer a fazuľu v konzerve, pretože ich ľahšie a rýchlejšie uvaríte? Tieto potraviny v sebe majú veľa sodíka, ktorý sa používa počas procesu konzervovania. Nadmerná konzumácia môže viesť hneď k niekoľkým zdravotným problémom a vačky pod očami sú jedným z nich. Nemusíte hneď prestať konzervy kupovať, pred použitím ich ale opláchnite v čistej vode, aby ste sodík odstránili.

Paradajky

Paradajky obsahujú rovnako ako veľa solanínu. Ten podporuje tvorbu zápalov a opuchov. Ak teda máte často napuchnuté oči, skúste paradajky z jedálnička na chvíľu vyradiť. Ak problém zmizne, tak máte jasno.

Biely chlieb

Trpíte alergiou na pšenicu, jačmeň či raž? Alebo máte intoleranciu na lepok? Keď si nedáte pozor a budete konzumovať pečivo, ktoré obsahuje jednu z týchto potravín, ktorá vášmu telu nesadne, spôsobí to u vás nadúvanie a opuch. V tomto prípade sa budete musieť napríklad s chlebom s pšeničným základom rozlúčiť a nahradiť ho nejakou alternatívou.

 Mlieko

Neznášanlivosťou laktózy trpí viac ľudí, než by ste čakali. Jedna zo štúdií dokonca udáva rozmedzie od 65 do 70% dospelej svetovej populácie. Zistite, či k týmto alergikom patríte a eliminujte množstvo mliečnych výrobkov, aby ste sa vyhli opuch a nadúvanie. Nezabudnite, že väčšina zmrzlín medzi mliečne výrobky patrí tiež!

Cukor

Cukor je jednou z potravín, ktoré najviac podporujú zápaly po celom tele. Okolo očí to je však najviditeľnejšie, koža je tam tenká a náchylná k opuchu. Vyradenie alebo aspoň obmedzenie cukru vám dá veľa ďalších zdravotných výhod. Umelé cukry alebo sladidlá sú rovnako nebezpečné.

Chilli papričky

Okrem toho, že sa v nich rovnako ako v paradajkách nachádza solanín, obsahujú aj kapsaicín, ktorý spôsobuje pálenie a zanietenie tkanív. Tento zápalový proces sa môže prejaviť hlavne v oblasti očí, ktoré sú potom napuchnuté.

A po čom vačky pod očami naopak zmiznú?

Petržlen pomáha obličkám vypúšťať z tela prebytočné množstvo tekutín. Tiež skúste začať raňajkovať ovsené vločky. Nafúknuté oči sa totiž často objavujú pri zápche, ktoré vláknina pomáha predchádzať. Podporuje totiž pohyby v črevách a vyprázdňovanie.

Na opuchnuté oči pomáha tiež avokádo, lepšie je ale v tomto prípade použiť ho zvonku . Keď nakrájate plátky avokáda a dáte si ich aspoň na desať minút cez oči, vďaka vitamínu K vám vyblednú kruhy pod očami a tiež sa zmenšia alebo úplne zmiznú aj vačky.

Osvedčeným receptom na unavené a opuchnuté oči sú tiež plátky uhorky. Dajte si ich na oči, nechajte pôsobiť pätnásť minút a uvidíte, ako budete mať hneď žiarivejší pohľad.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>