Vedci hovoria, že začínajúca práca pred 10:00 hodinou je podobná mučeniu

Zistenia doktora Paula Kelleyho, vedúceho výskumného pracovníka na Oxfordskej univerzite, naznačujú, že najčastejšou formou mučenia je v súčasnosti skoré prebudenie a začať pracovať pred 10 hodinou ráno.

Bohužiaľ, väčšina z nás patrí do skupiny ľudí, ktorí vstávajú každý deň príliš skoro a hneď začnú pracovať.

Ľudské telo beží na biologických časovačoch nazývaných Cirkadiánny rytmus alebo na telesných časoch. Tento geneticky predprogramovaný cyklus reguluje energetické hladiny, produkciu hormónov, funkciu mozgu a vnímanie času.

Výskum ukázal, že mučíme svoje telo tým, že vstávame včas a začneme pracovať každý deň pred 10:00, pretože negatívne ovplyvňuje cirkadiánny rytmus a narúša rovnováhu tela.

  • Podľa Kelleyho:

„Nemôžeme meniť naše 24-hodinové rytmy. Nemôžeš sa naučiť vstávať v určitej dobe … tvoje pečeň a srdce majú iné vzory a ty si ich žiadaš, aby sa prebrali skôr o dve alebo tri hodiny. „

Osemhodinový pracovný deň bol predstavený začiatkom 20. storočia spolu s výrobnou produktivitou 24 hodín denne. Toto nepovažovalo prirodzené hodiny ľudského tela. Navyše, počas dávnych čias sa naše telá rozvíjali okolo denného cyklu slnečného svitu, a nie týchto moderných stratégií. Paul Kelley, pre Britský vedecký festival, tvrdí:

„Táto spoločnosť bola zbavená spánku. Ide o medzinárodnú otázku. Každý trpí a nemusí. „

Navrhol, aby školy začali od 8.30 do 10.00 hod. Táto teória bola testovaná na jednej škole a po určitej dobe sa výrazne zvýšila účasť a celková produktivita študentov a ich známky sa drasticky zlepšili.

Dokážete si predstaviť tieto zlepšenia, ak zavedieme túto zmenu do všetkých sektorov modernej spoločnosti? Boli by sme plní energie, produktívni, sústredení a šťastní, namiesto toho, aby sme boli nadmerne prepracovaní a závislí od kávy.

Ľudia, ktorí sú nútení pracovať pred 10 hodinou, sú vystavení emočnému a fyzickému stresu a trpia rôznymi zdravotnými problémami.

Vzhľadom na to všetko ľudia pijú viac ako 3 šálky kávy denne a snažia sa čo najlepšie vyzerať svieži a byť schopní zostať v pohotovosti počas celého dňa. Ak chcete hovoriť v číslach, to je 40 miliárd dolárov vynaložených na kávu ročne!

ZDROJ:longevitybox.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>