Už nikdy nebudete vyhadzovať cibuľové šupky po prečítaní tohto článku! Keď zistíte v čom sú užitočné, nikdy ich nebudete považovať za odpad, ale za veľký dar

Napriek tomu, že cibuľové šupky nie sú vhodné na konzumáciu, ale majú veľa prospešných vlastností. Tu sú niektoré metódy, ktoré môžu byť pre nás užitočné.

Protizápalový účinok

Môžete umyť pleť s vodou varených šupiek a nechajte ju cez noc, a potom použite túto vodu na odstránenie vyrážky z alergií.

Funguje ako repelent

Ak ste osoba, na ktorú sadajú muchy a komáre vo vašej domácnosti, cibuľové plevy vám môžu pomôcť. Použite rovnakú vodu ako je uvedenú vyššie a rozstrekujte ju okolo domu. Silný zápach cibule odpudzuje hmyz.

Ako kondicionér pre vlasy

Po umytí vlasov, len ich opláchnite malým množstvom infúzie cibule. Bude mať utišujúci a výživný účinok na vlasy.

Cibuľové šupky znižujú hladinu LDL cholesterolu

Áno, cibuľové šupky môžu tiež znížiť vašu zlú hladinu cholesterolu. To však neznamená, že ho môžete nahradiť zdravou výživou. Infúziu z cibuľovej kôry môže piť po celý deň. Môžete pridať med alebo cukor, ak sa vám nepáči chuť.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>