Udržte svoj zrak v dobrom stave po mnoho rokov, 5 tipov ako ho chrániť

Chcete, aby vám vaše oči dlho slúžili bez problémov? Existuje niekoľko zmien, ktoré môžete urobiť vo svojom živote, aby vaše oči v dobrom stave. Predstavte ich do vášho života a užívajte si nedostatok vízových problémov už mnoho rokov!

Dobré vitamíny

Poskytnite svojmu telu vitamín A, ktorý vám pomôže udržať vaše oči v dobrom stave. Určite ste o ňom počuli, že budete jesť veľa mrkvy alebo špenátu. Málokto vie, že veľa vitamínu A sa nachádza v koreni, ktorý je v našej kuchynskej skrini. Preto stojí za to použiť červené papriky alebo kajenský korenie alebo chilli, v ktorom tiež nájdeme vitamín A. To je dôvod, prečo stojí za to okoreniť si korenie dobre 🙂

Bojujte s nadváhou

Zdravá strava je veľmi dôležitá pre zrak a zdravá strava nám umožňuje po všetkom schudnúť. Preto, ak máte problémy s nadváhou, je vysoko pravdepodobné, že máte problémy so zdravým stravovaním. Znížením rizika obezity tiež znižujete riziko diabetu. To má na druhej strane veľmi veľký vplyv na naše oči, pretože cukrovka poškodzuje cievy v zadnej časti oka.

Nekúrte príliš veľa v zime

Keď je vzduch v miestnostiach príliš teplý, naše oči sú suché. Preto počas vykurovacieho obdobia stojí za to udržiavať primeranú vlhkosť a teplotu, čo bude mať tiež pozitívny vplyv na naše oči.

Chráňte si oči pred slnkom

UV žiarenie zvyšuje riziko vzniku chorôb, ako je šedý zákal. Preto okrem ochrany pokožky pred slnkom dbajte aj na ochranu vašich očí. Samozrejme, na to by ste mali kúpiť kvalitné slnečné okuliare, s okuliarmi vybavenými UV filtrom. Lacné okuliare z bazáru bohužiaľ nebudú plniť svoju úlohu.

Obmedzte pohľad na obrazovku

Každý deň sa pozeráme na rôzne obrazovky. To je dôvod, prečo stojí za to odpočinúť si oči a robiť krátku prestávku každých 20 minút pri pohľade na vzdialený bod, napr. Pozorovaním stromu pred oknom.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>