Tu sa dočítate 5 neuveriteľných dôvodov, prečo vaše uši bzučia

Pokiaľ ide o upratovanie, hľadáme alternatívu na prácu na našej hygiene; niektoré alternatívy nie sú pre zdravie také dobré, hovorí sa, že by ste nemali používať vatové tampóny na čistenie uší.

Môžete sa dočítať 5 neuveriteľných dôvodov, prečo vaše uši bzučia

Podľa štúdie uskutočnenej Henry Fordom v nemocnici v Michigane je 60% prípadov perforácie bradavky spôsobené nesprávnym použitím bavlnených tampónov.

Po vyčistení vonkajšieho zvukovodu existuje vysoké riziko perforácie bubienka. Bubienok sa nachádza iba 2,4 cm ďalej vo zvukovode.

Vosk je prírodný produkt vylučovaný bunkami, zložený zo zmesi tukov a olejov. Okrem všeobecnej koncepcie, že je to špina, ktorá chráni ucho, pretože zachytáva prach a iné nečistoty, ktoré môžu tento orgán poškodiť.

Bubienok je membrána, ktorá oddeľuje vonkajšie ucho od stredného ucha, ktoré sa môžu ľahko byť narušovaný akýkoľvek predmet, ktorý sa zavádza.

Symptómy perforovaného bubienka sú:

  • intenzívna bolesť
  • bzučanie
  • točenie
  • strata sluchu
  • závrat

Odborníci odporúčajú nečistiť uši bavlneými tyčinkami, alternatívne sú tu aj špeciálne riešenia na čistenie uší a obsahujú iba striekanie.

Ďalšou alternatívou je ísť k lekárovi, aby odstránil nadbytočný zápas správnym spôsobom z ucha bez toho, aby musel narušiť bubienok.

To je dôvod, prečo by ste nemali čistiť uši používať bavlnené tampóny, že sa tak nestane môže zabrániť vážnej poruchy sluchu.

ZDROJ:salud180.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>