Trápi vás akné na vašej tvári a neviete sa ho zbaviť? Možete sa mu vyhnúť, ak vyradíte zo svojej stravy týchto 7 produktov

Akné môže byť dosť nepríjemné, najmä keď sa začne objavovať priamo na tvári. Možno si ani nevšimnete, ale vaše obľúbené produkty môžu spôsobiť tieto problémy na celej tvári. Sú chvíle, keď konzumácia určitých potravín môže poškodiť vaše telo viac než užitočne. Strava pozostávajúca z nezdravých potravín môže spôsobiť veľké množstvo akné. Akné je spôsobené vylučovaním príliš veľa oleja (sebu) v tele. Môže to byť spôsobené aj genetikou, nepravidelným menštruačným cyklom, stresom, teplým a vlhkým počasím a dokonca aj make-upom. Akné môže tiež viesť k zjazveniu na tvári, ak sa o ňu nepostaráte správne. Aby ste sa vyhli týmto nežiaducim prekvapeniam, stačí len trochu upraviť stravu.

1. Mlieko a mliečne výrobky

Začnime so základmi. Každý deň pijeme mlieko, pretože je mimoriadne zdravé pre naše telo a tráviaci systém. Toto však nemusí byť všeobecne pravdivé. Nadmerné pitie mlieka môže viesť k tomu, že telo produkuje veľa inzulínu, a preto sa považuje za inzulínogénne. Mlieko môže tiež spôsobiť systém hormonálnej hustoty a hormóny sú priamo spojené s akné. Ak sa chcete vyhnúť akné, mlieko a mliečne výrobky by sa nemali konzumovať nadmerne.

      

2. Chlieb

Lepok prítomný v chlebe nielen poškodzuje tenké črevo, ale tiež zvyšuje zápal v tele. Jeho spotreba môže tiež vyčerpať antioxidanty vo vašom tele.

3. Špenát

Špenát sa obyčajne odporúča ľuďom na zdravú a čistú pleť. Avšak jesť špenát v nadbytku môže viesť k prelomu na tvári. Je to hlavne preto, že špenát obsahuje zdravú dávku jódu.

4. Vyprážané jedlá

Mastné rýchle potraviny môžu výrazne zvýšiť akné. Tuky prítomné v spracovaných vyprážaných potravinách môžu na vašu pokožku pôsobiť nezdravo a dokonca viesť k hromadeniu prebytočného oleja.

5. Alkohol

Alkohol môže nielen spôsobiť zápal, ale môže tiež spôsobiť nerovnováhu hladín testosterónu alebo estrogénu v tele. Nadmerná konzumácia alkoholu môže spôsobiť riziko nedostatku zinku a zinok sa považuje za bojovníka proti akné. Alkohol v každom prípade nie je dobrý pre telo, čo slúži ako ďalší dôvod, prečo sa mu vyhýbať.

6. Kofeín

Kofeín má tendenciu akné rozšíriť po celej koži. Ak chcete mať jasnejšiu pleť, musíte obmedziť alebo vyhnúť sa používaniu kávy alebo čomu koľvek inému, ​​čo obsahuje kofeín.

7. Korenené jedlá

Prebytok korenistých jedál môže do značnej miery poškodiť tráviaci systém a spôsobiť zápal v zažívacom trakte.

Preto zahrňte tieto zmeny do dennej stravy a vyhnete sa tým nepríjemnému akné, ktoré sa z času na čas vyskytuje na našej pleti.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>