Tmavé kruhy pod očami ženám nepristanú. Čo na ne pomáha?

Keď pri pohľade do zrkadla vidíme obrovské tmavé kruhy pod očami, logicky premýšľame, prečo práve nám musí „zdobiť“ tvár a dvakrát roztomilo nevyzeráme. Ak aj vás trápi nevzhľadné tmavé kruhy pod očami, je náš dnešný článok určený práve vám!

Prečo tmavé kruhy pod očami vznikajú?

Určite sa totiž zhodneme na tom, že tmavé kruhy a vrecia pod očami žiadnej žene nepristanú.

Jedným z dôvodov môže byť genetická dispozícia. Možno vaši rodičia, alebo dokonca starí rodičia, mali rovnaký problém a vy ste to po nich jednoducho zdedili. Ďalším dôvodom je samozrejme únava a vyčerpanie, tmavé kruhy sa objaví po prebdenej noci. Ďalším z dôvodov je samozrejme aj vek, čím sme totiž starší, tým je naša pokožka menej pružnejšia, dochádza k strate podkožné tuku, čo má za následok tzv. Prepadanie tváre a tým pádom aj zviditeľnenie tmavých kruhov.

Čo pomáha na tmavé kruhy?

Teraz sa už dostávame k tej časti, ktorá vás zaujíma asi zo všetkého najviac: čo pomáha na tmavé kruhy, čo na nich funguje a ako sa ich zbaviť ? Takže sa poďme spoločne pozrieť, aké triky vám s tmavými kruhmi pod očami pomôžu!

1. Veľa spánku

Je to vlastne logické, vzhľadom k tomu, že kruhy prídu vo chvíli, keď málo spíte a chýba vám energia. Veľa času stráveného v perinách, či už spánkom alebo jednoducho len leňošením, tým pádom môže veľmi pomôcť. Odborníci nie nadarmo odporúčajú určité množstvo hodín spánku denne, ktoré by sme vo svojom vlastnom záujme mali dodržiavať. Takže ak nechcete mať po očami fľaky a nevzhľadné vrecia, choďte si skôr ľahnúť, však ono vám nič neutečie.

2. Vitamín B

Vitamín B je pre naše telo prospešný hneď z niekoľkých dôvodov, jedným z nich je aj znížené riziko vzniku tmavých kruhov. Keď nimi trpíte, skúste svojmu telu dodať viac vitamínu B, či už prostredníctvom stravy, alebo najrôznejších doplnkov. Odporúčať môžeme aj používanie krému určeného pre starostlivosť o očné okolie, ktorý spomínaný vitamín B obsahuje.

3. Dôkladné odličovanie

Odličovanie, odličovanie, odličovanie – veď sa to omieľa stále dookola! Máte pravdu, dôležitosť dôkladného odličovanie sa na vás valí zo všetkých strán, napriek tomu ale verte, že to má svoj dôvod! Ak sa líčite, potom by ste sa pred tým, než idete do postele, mali patrične odlíčiť. Make-up na tvári, ktorý tam necháte cez noc, dokáže napáchať nepeknú paseku. Uvedomte si, že okolie očí je veľmi jemné a náchylné na poškodenie, preto aj keď sa vám akokoľvek nebude chcieť, pamätajte, že odličovať sa musí. A bodka!

4. Dostatok vody

Na záver ešte jeden posledný tip, ktorý sa bude týkať hydratácie. Tým máme na mysli ako hydratáciu vonkajšie, tak i vnútorné. O vnútorné hydratáciu sa postará pitný režim, ktorý by ste mali dodržiavať nielen preto, že zabraňuje vzniku tmavých kruhov pod očami, ale aj z mnohých ďalších dôvodov. A krémy, ktoré by ste mali na pokožku nanášať pravidelne a to ideálne ráno aj večer.

ZDROJ:brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>