Tieto rastliny sa považujú za prírodné čističky vzduchu v našich domácnostiach

Sme zvyknutí myslieť na vnútorné prostredie ako bezpečné útočisko od znečisteného ovzdušia. 

V skorých 50. rokoch sa Dr. TG Randolph stal jedným z prvých lekárov, ktorí spájali znečistenie vzduchu v interiéroch s alergiami a inými chronickými chorobami. Kto by si myslel, že v domoch a bytoch si môžeme poškodiť naše zdravie? Americká agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) označuje znečistenie vzduchu v budovách za jednu z piatich najvýznamnejších hrozieb pre verejné zdravie. Je zrejmé, že sa stal hlavným problémom. Moderné stavebné materiály spolu s trendom vzduchotesných domov (pre efektívne vykurovanie a chladenie) viedli k drastickému poklesu kvality vzduchu v interiéroch.

Štúdia NASA zistila, že vnútorné rastliny odstraňujú toxické organické zlúčeniny z ovzdušia.

Ako vyriešime tento problém?

Existujú kroky, ktoré môžete podniknúť, aby ste sa zbavili vnútorného znečistenia. Pravidelné čistenie a regulácia vlhkosti sú niektoré, ale ak chcete dlhodobé riešenie problému, potom vnútorné rastliny prinášajú skvelé výsledky, keďže štúdie ukazujú, že rastliny znižujú niektoré závažné zložky znečistenia ovzdušia v interiéri.

Rastliny, ktoré očisťujú ovzdušie v miestnostiach

Rozmarín 

Táto rastlina s ihlovými listami je vynikajúcim prírodným čističom vzduchu, najmä v zime vlhký vzduch.

Lavanduľa

Príjemný pach levandule nielen upokojuje a uvoľňuje, ale prispieva aj k pokojnejšiemu spánku. Ale predtým, než budete mať túto rastlinu, mali by ste sa uistiť, že nemáte žiadne alergie na ňu.

Bazalka

Je to neuveriteľne voňavá rastlina, ktorá rastie v akýchkoľvek klimatických podmienkach.

Mäta

Ak sa vám zle dýcha, potom s mätou budete dýchať oveľa jednoduchšie. Ale pamätajte, že nemôžete pestovať mätu na jednom mieste alebo v jednej nádobe s inými bylinkami.

Jasmín

Vôňa tohto kvetu dokáže naplniť váš dom s príjemnou vôňou po celý deň.

Kávový strom

Existuje viac ako 120 druhov kávových stromov. Arabský je najslávnejší a najjednoduchší pre rast doma.

Zimolez

Má veľmi sladkú chuť, najmä v noci. Ak ho pestujete v interiéri, bude potrebovať najmenej dva roky, kým kvitne.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>