Tento recept sa šíri svetom ako požiar: Lieči kolená, regeneruje kosti a kĺby

S pribúdajúcom rokom starnutie so sebou prináša viacero zdravotných problémov. Ako sa telo postupne oslabuje, rovnako to postihuje aj kosti a kĺby, ktoré sa časom opotrebovávajú.

Bolesti kolien, kĺbov a kostí dokážu byť niekedy dosť intenzívne a neraz znemožňujú vykonávanie aj tých najbežnejších denných aktivít.

Príčiny problémov s kĺbmi a prečo je dôležité začať konať včas

Najčastejšie sú postihované práve bedrové kĺby a kolená, keďže tie sú počas chôdze zodpovedné za nosenie až 80% našej hmotnosti.

Kĺby sa zvyknú opotrebovať aj kvôli zlému držaniu tela, nadmernej telesnej hmotnosti, dlhému státiu a podobne.

Existuje však jeden extrémne silný prírodný liek, ktorý utíši bolesť a obnoví vitalitu celého tela. Na rozdiel od klasických liekov nespôsobuje žiadne negatívne vedľajšie účinky a je kompletne prírodný.

Pri problémoch s kĺbmi je veľmi dôležité začať konať včas a nenechať ich prerásť do skľučujúcej bolesti a poškodeniam tkanív, ktoré sa potom ťažko naprávajú.

Taktiež je dôležité nájsť si taký liek, ktorý nielen potláča nepríjemné prejavy ochorenia, ale zameriava sa na jeho skutočné príčiny. No a takým je aj náš dnešný recept.

Ide o priam zázračný prostriedok proti bolestiam kĺbom a kostí, ktorý takmer vždy spoľahlivo zaberie.

Prírodný recept na bolesti kĺbov a kostí

Budete potrebovať tieto suroviny:

  • 2 polievkové lyžice štipľavého čili korenia alebo feferónok
  • 1/2 pohára (1 dcl) teplého olivového oleja alebo jablčný ocot
  • 2 až 3 cm odrezok zázvoru (ďumbiera)

Postup prípravy:

1. Aj použijete olivový olej, mierne ho zohrejte, no nie až tak, aby pálil. Pre istotu je lepšie ho zohriať nie priamo na ohni, ale ponorením skleneného pohára, v ktorom je olej, do horúcej vody.

2. Pri použití jblčného octu, ten nemusíte zohrievať.

3. Očistite zázvor a postrúhajte ho na strúhadle.

4. Teraz do oleja (respektíve octu) nasypte čili korenie a postrúhaný zázvor. Dobre to celé pomiešajte, aby ste získali homogénnu zmes.

5. Zmes premiestnite do sklenenej uzatvárateľnej nádoby. Nemusí byť uskladnená v chladničke.

Aplikácia:

Použitie tohto receptu je veľmi jednoduché.

Vezmite pripravenú zmes a 2 krát denne si ňou natierajte bolestivé kĺby. Nechajte to pôsobiť približne 20 minút, potom si dané miesta umyte vlažnou vodou a vysušte uterákom.

Užívajte pravidelne až do ústupu bolestí.

Ako recept funguje

Čili korenie má vysoký obsah látky kapsaicínu. Ide o extrémne silnú protizápalovú substanciu, ktorá potláča zápaly a utlmuje bolesti. Podobné vlastnosti má aj zázvor.

Po nanesení na pokožku sa vyvolá pocit tepla, ktorý zlepší prekrvenie postihnutých kĺbov. To následne zabezpečí lepšiu regeneráciu a hojenie tkanív.

Po pár týždňoch aplikácie tohto receptu spozorujete, že vaše šľachy a chrupavky sú citeľne silnejšie, zápal potlačený a bolesť odstránená.

ZDROJ: cook4cook.com


You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>