Tento olej vám ušetrí veľa peňazí za drahú kozmetiku na vlasy a celé telo, a čo je na ňom najlepšie, neobsahuje žiadnu chémiu

O kokosovom oleji počujeme takmer všade. Používa sa v kuchyni ale používa sa pre krásu keďže upokojuje pokožku a zároveň ju hydratuje a je priam stvorený na vlasy.

Pár príkladov, prečo by sme ho mali mať vždy doma

  1. Perfektne hydratuje pokožku

    zameňte váš kúpny krém na hydratáciu s osviežujúcim a liečivým kokosový olejom. Je bezpečný na použitie na všetky časti tela a veľmi dobre sa mieša s esenciálnymi olejmi. 

2. Spravte pleťovú masku

Vyčistite si pleť s domácou pleťovou maskou! Stačí zmiešať lyžicu kokosového oleja s lyžicou surového medu. Zmes následne aplikujte na tvár (zmes sa na vašej tvári zohrieva a zjemňuje a môže kvapkať), počkajte 15 až 20 minút, po tejto dobe si tvár dostatočne opláchnite s teplou vodou. 

3. Zbaví vás vrások

Všetci sa snažíme zbaviť tých znakov starnutia. Stačí aplikovať trocha kokosového oleja na vrásky a línie, ten vám pomôže rehydratovať tieto miesta, zjemní pokožku a zlepší textúru vašej pleti.

4. Kondicionér

Neexistjue žiadna lepšia ingrediencia ktorá by hydratovala vašu hlavu, taktiež lieči lámané vlasy, hydratuje, spevňuje vlasy a dodáva im prírodný lesk.

Vložte 2 lyžičky kokosového oleja do malej nádoby, tú nádobu vložte do väčšej misky naplnenú s teplou vodou – to zjemní olej. Aplikujte na vlhké vlasy a vmasírujte do korienkov. Zostatky porozčesujte po hlave a zabalte si hlavu do uteráka na hodinu, následne použite malé množstvo šampóna na jeho odstránenie.

5. Zlepšite kvalitu vlasov

Nielenže je skvelý na zvlhčovanie vlasov ale je taktiež neuveriteľne skvelý pre zosilnenie a zlepšenie rastu vlasov, používajte denne.

6. Výborný ako holiaci krém

Pokiaľ ste sa vykašľali používať holiaci krém kvôli tomu že dehydratoval vašu pokožku, kokosový olej je skvelou alternatívou.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>