Tento domáci prírodný krém si poradí s každým rozbitým kolenom, škrabancom a ranou. Nemal, by chýbať v žiadnom dome

Existuje mnoho prirodzených domácich krémov, ktoré si môžete ľahko pripraviť so širokou škálou zdravotných výhod a dnes máme pre vás to najlepšie. Antiseptický krém, ktorý prezentujeme, obsahuje zlúčeniny so silnými dezinfekčnými vlastnosťami, ktoré ho robia ideálnym na ošetrenie malých rán na koži. Funguje oveľa lepšie ako komerčné antiseptické výrobky a je úplne bezpečné bez ohľadu na váš vek.

Vstúpte do akéhokoľvek obchodu s liekmi a budete mať problém rozhodnúť o najlepšom antiseptickom kréme, pretože existuje príliš veľa možností. Vďaka silným aktívnym zložkám môžu tieto krémy účinne chrániť pokožku. Majú však aj vedľajšie účinky, ktoré často môžu spôsobiť oveľa väčšie škody než dobré. Väčšina týchto krémov je na báze ropnej vazelíny, čo nie je niečo, čo by ste použili na ranu. Našťastie existuje mnoho prírodných možností, ktoré fungujú rovnako dobre bez akéhokoľvek negatívneho vedľajšieho účinku.

Kurkuma – silný antiseptický prostriedok

Kurkuma je korenie, ktoré dáva našim jedlám exótickú chuť, ale používa sa aj ako náprava proti mnohým chorobám a podmienkam po stáročia. Korenie ponúka veľa zdravotných výhod a môže výrazne zlepšiť vaše celkové zdravie. Okrem toho je to silná antiseptická látka, ktorá dokáže chrániť vašu pokožku pred baktériami a dokonca aj veda potvrdila jej priaznivý účinok.

Podľa štúdie z roku 2015 má kurkuma silný antimikrobiálny účinok a je účinný proti Staphylococcus aureus, E. Coli a Candida albicans. Hoci štúdia bola nariadená potravinárskym priemyslom, ukazuje, že lokálne použitie kurkumu môže skutočne chrániť pokožku. To je dôvod, prečo existuje mnoho receptov na tvárové masky, ktoré obsahujú kurkumu, ktoré môžu zlepšiť pleť a chrániť ju pred baktériami.

Ďalšia štúdia naznačuje, že kurkuma je korenie s „multifunkčnými liečivými vlastnosťami.“ Je už dlho známa svojimi antibakteriálnymi a antifungálnymi vlastnosťami a používa sa na zabránenie rastu a rozšíreniu baktérií. Topická aplikácia kurkumy sa môže ľahko vysporiadať s hubami a antiseptické vlastnosti boli potvrdené niekoľkými vedeckými štúdiami.

Domáci antiseptický kurkumový krém

Recept na tento úžasný krém z kurkumy je veľmi jednoduchý. Odporúča sa ako najlepšia prirodzená voľba proti svrabom a iným parazitickým a bakteriálnym infekciám na koži. Príprava receptu nebude trvať dlhšie ako 5 minút a obsahuje ingrediencie, ktoré už máte pravdepodobne vo vašej kuchyni. Tu je to, čo musíte urobiť:

prísady

  • 1 lyžica sušenej kurkumy
  • 1 lyžica kokosového oleja
  • 2 lyžice neemového oleja
  • 1 lyžica čerstvej citrónovej šťavy
  • 10 kvapiek oleja z čajovníka

príprava

Zmiešajte všetky ingrediencie v miske, až kým nedosiahnete jemnú konzistenciu a použite ju na postihnutom mieste, kedykoľvek budete chcieť. Stačí použiť trochu krému a nechať ho pracovať 20 minút, potom opláchnite oblasť vodou. Odborníci odporúčajú používať krém 2-3 krát denne, aby ste dosiahli najlepšie výsledky, ale dbajte na to, aby ste si chránili svoje oblečenie, pretože kurkuma ho môže zafarbiť.

Indikácie a kontraindikácie

Zvyčajne sa doporučuje krém z kurkuma proti malým poraneniam a ranám. Ak je však hlboký rez, pravdepodobne budete musieť navštíviť lekára. Krém podporuje hojenie a regeneráciu kožných buniek pre menšie rany a menšie bakteriálne a plesňové infekcie. Opäť, pre všetko, čo vyrastie mimo kontroly, musíte navštíviť dermatológa predtým, ako sa veci zhoršia.

záver

Kurkuma je silné korenie s mnohými zdravotnými výhodami a dokonca veda potvrdila jeho pozitívny účinok. Topická aplikácia kurkumového krému by mala vyriešiť všetky malé problémy s kožou a chrániť ju pred ďalšími poškodeniami. Krém sa ľahko pripravuje a obsahuje prírodné zložky, ktoré nemajú žiadne vedľajšie účinky.

ZDROJ:.newdailyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>