Táto masť je HIT z lekárne na detský výtok z nosa za pár centov alebo si ho vyrobte doma

Nádcha je pre malé dieťa veľmi nepríjemná. Smrkanie a upchatý nos ho obťažujú predovšetkým pri saní prsníka alebo fľaše. Dieťa v noci zle spí a je podráždené. A čo viac, infekcie z nosa sa môžu rýchlo zmeniť na infekcie hrdla, dutín a dokonca aj infekcie stredného ucha.

Majoránová masť

Skvelý spôsob, ako zmierniť nepríjemné nádchy, je použitie majoránkovej masti. Tento produkt dokonale upokojuje zápal vrátane výtoku z nosa. Posilňuje tiež krvné cievy. Jeho zloženie obsahuje aj éterické oleje, ktoré urýchľujú zmiernenie infekcie a mierne sa zahrievajú. Masť navyše dokonale upokojuje popáleniny a omrzliny.

Masť je bezpečná pre tehotné ženy aj malé deti.

POZNÁMKA: masť by sa mala používať iba navonok. V prípade výtoku z nosa namažte nosové dierky iba vonku a do nosa nedávajte masť. Oblasť, v ktorej bola masť nanesená, by nemala prísť do styku so slnečným žiarením.

Masť sa nemá použiť, ak ste alergický na majoránku. Príliš dlhé používanie môže viesť k sfarbeniu pokožky.

Majoránová masť

  • 3ČL bravčovej masti
  • 2ČL majoránu

Majorán rozdrvíme na prášok, pridáme masť a zamiešame. Necháme 3 hodiny odstáť. Potom všetko 10 minút ohrievame za stáleho miešania vo vodnom kúpeli.

Následne ju pretlačte cez husté plátno a uskladnite v nádobe. Do zelenkastej masti môžete pridať ešte zopár kvapiek nejakého esenciálneho oleja, napríklad borovicového, borievkového alebo pokojne i majoránového. Stačí 1 kvapka éterického oleja.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>