Táto azda najužitočnejšia korenina na svete pomáha pri liečbe pečene a zlepšuje funkcie mozgu

Kurkuma je jedným z najužitočnejších korenín na svete. Hlavnou a najsilnejšou zlúčeninou z kurkumy je kurkumín. Táto silná zmes je pre ľudské telo mimoriadne užitočná a môže priniesť veľa zdravotných výhod. Kurkumín má silné antioxidačné, protizápalové, antiseptické, protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti. Kurkuma je k dispozícii v kapsulách, tinktúrach alebo kvapalných extraktoch. Je mimoriadne užitočný z dôvodu silných protizápalových a antioxidačných účinkov. Znižuje poškodenie pečene v dôsledku cirhózy (zjazvenie pečene), preťaženia železom, etanolu, vysokej toxicity a ochorení pečene (ako je cholestáza).

Kurkuma pre zdravie mozgu

Schopnosť kurkumy zlepšiť funkciu mozgu bol relatívne neznámy až do nedávnej doby, keď sa zistilo, že kurkumín, aktívne zložky nachádzajú v kurkume, môže byť veľmi užitočné pri liečbe Alzheimerovej choroby. Výskumníci zistili, že kurkumín môže zabrániť akumulácii jednej z hlavných príčin Alzheimerových balsaminoidových plakov, dosahujúcej 40%.

Okrem toho sa tiež zistilo, že silné protizápalové vlastnosti kurkumínu môžu hrať dôležitú úlohu pri liečbe Alzheimerovej choroby, pretože znižujú poškodenie spôsobené zápalom a oxidačnými činidlami.

Okrem toho existujú niektoré štúdie, ktoré naznačujú, že kurkuma sa môže používať na liečbu depresie.

Zloženie:

  • 1 lyžička kurkumy
  • 1 lyžica kokosového oleja
  • 2 šálky kokosového mlieka
  • 1 čierne korenie

Varenie:

Tu je to, čo musíte urobiť – vložte prísady do hrnca. Dajte ho do ohňa. Miešajte, kým sa zmes nevarí. Potom odstráňte z tepla, nechajte zmes vychladnúť a piť. Môžete tiež pridať zmes na polievky, kari alebo iné.

Voda s kurkumou

Zloženie:

1/4 čajovej lyžičky kurkumy
1-2 šálky vody

Príprava:

Varte vodu, potom pridáme kurkuma a varíme ďalších 10 minút.
Nechajte zmes niekoľko minút vychladnúť, než ju budete piť.

ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>