Táto 52 rokov stará kráska z Číny zdieľa svoje tajomstvo, ako aj v tomto veku môžete vyzerať nádherne a mlado

Už ste niekedy počuli o Gong Li? Je to slávna herečka z Číny. Stále vyzerá nádherne, hoci má už 52 rokov. V skutočnosti, nielen Gong Li, je veľa čínskych žien, ktoré majú bezchybnú porcelánovú pleť a dokážu si zachovať svoju mladosť.

Ženy v Číne majú tuhé režimy krásy, ktoré pozostávajú z mnohých rôznych štádií. Tiež majú prospech z tisíce rokov tajomstiev krásy, ktoré boli odovzdané generáciami.

Našťastie niektoré z týchto tajomstiev už nie sú také tajné, takže ich môže zdieľať celý svet, vrátane nás. Tu je desať úžasných tajomstiev krásy, ktoré vyšli z Číny.

1. Ryžová voda pre tonizujúcu pokožku

Čínske dámy sú preslávené svojou krásnou, bezchybnou kožou a majú veľmi jednoduchý recept na ich toner na pokožku. Nepoužívajú nič komplikovanejšie ako ryžová voda. Všetko, čo musíte urobiť, aby ste si vyrobili svoj vlastný toner z ryžovej vody, je namočiť nejakú neriedenú ryžu, kým voda nevyzerá mliečne a potom ju môžete použiť na tvár s vatou.

2. Použite olej z kamélie na podporu zdravých vlasov a pokožky

Ďalším z úžasných čínskych tajomstiev krásy je camelia olej; to sa často používa v Číne ako olejová úprava vlasov. Je to skvelé pre kondicionovanie a tiež sa hovorí, že podporuje rast vlasov. Olej Camelia je základom čínskych kozmetických ošetrení. Používa sa ako zvlhčovač pokožky a ako liečba jaziev a strií.

3. Mung fazuľa na liečbu akné

Fazuľa Mung sa už po stáročia používa v Číne. Rozdrvia mung fazuľa a pridávajú vodu, aby vytvorili pastu a potom ju naniesli na tvár a ponechali ju asi pol hodiny. Hovorí sa, že je skvelé na liečbu akné, kožných vyrážok a iných kožných problémov. Ak si to chcete vyskúšať, môžete si zakúpiť mungové bôby v prášku v obchodoch s potravinami a môžete si ich pomiešať s gréckym jogurtom, aby ste urobili skvelú masku na tvár.

4. Bojujte so starým zeleným čajom

Zelený čaj je ďalším z báječných čínskych tajomstiev krásy. Zelený čaj zlepšuje pokožku pleti a zlepšuje pokožku. Pomáha vypláchnuť toxíny z kože, vylieči škvrny
a jazvy a znižuje zápal. Dokonca zlepšuje elasticitu kože.

5. Mäta necháva odľahčiť pokožku

Ak ste niekedy premýšľali o tom, ako čínske dievčatá dosiahnu také svetlo, porcelánovú kvalitu ich pokožky, jedným z ich tajomstiev sú listy mäty. Ak chcete zjasniť svoju pleť, rozdrvte čerstvé listy mäty do pasty a naneste ich na pokožku. Bude tónovať vašu pokožku a časom vám zľahčí pleť.

6. Masáž

Mnohí ľudia na Západe si myslia, že správa je trochu rozmaznávaná, aby sme si ich mohli vychutnať, ale Číňania sú veriaci v moci reflexológie a majú časté masáže na zlepšenie ich obehu a pomáhajú ich telu zbaviť sa toxínov. Masáž tváre je veľmi populárna, pretože dáva pleti nadýchanosť a zlepšuje pokožku.

7. Kurkuma vyrovná tón pleti

A nakoniec, jedným z užitočných čínskych tajomstiev krásy je použitie prášok z kurkumy. Kurkuma sa často spája s Indiou a Blízkym východom, ale používa sa aj v čínskych kozmetických ošetreniach. V starovekej Číne sa kurkuma používala v maskách na boj proti vráskam a vyrovnávanie tónu pleti.

8. Goji Berry

Goji bobule sú skladom antioxidantov, aminokyselín, minerálov a vitamínov, ktoré podporujú čistú a zdravú pokožku. Sú tiež nabité betakaroténom, čo je pre pokožku veľmi dobré. Môžete urobiť goji bobule čaj tým, že zalejete tieto zázračné bobule v horúcej alebo studenej vode v čajníku na nejaký čas a potom pitie čaju. Po pití čaju, zjete bobule, ktoré budú plné a šťavnaté.

ZDROJ:remedieshouse24.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>