Takto sa sami dokážete zbaviť bolesti zubov v priebehu niekoľkých minút

Bolesť zubov, nič príjemné a najčastejšie za to môže zubný kaz. Baktérie v ústnej dutine sú tie, ktoré vznikajú zo škrobov a cukrov, ktoré jeme. Predstavujeme Vám niekoľko tipov ako sa zbaviť neznesiteľné bolesti zubov. Vyberte si ten svoj a vyskúšajte keď Vás zub zabolí. Dúfajme, že to nebudete potrebovať.

Listy mäty

Žujte mätové lístky, tie Vám určite pomôžu prežiť to prvé štádium bolesťou. Ak nemôžete zohnať čerstvé lístky mäty tak môžete použiť aj tie sušené.

Guava

Vezmite si do úst 2 lístky guavy. Do vriacej vody pridáte soľ a guavové listy a tak si vytvoríte vlastnoručné ústnu vodu. Keď voda vychladne môžete ju používať.

Kurkuma

Na boľavý zub nanesiete účinnú pastu. Zmiešajte niekoľko kvapiek horčičného oleja a pol lyžičky kurkumy. Nechajte to všetko na zube pôsobiť 15 minút, potom ústa vypláchnite. Opakujte, kým sa bolesť nestratí.

Cibuľa

Cibuľa je zelenina, ktorá má silné a účinné antimikrobiálne a antiseptické vlastnosti. Všetko čo potrebujete je si ju vziať do úst a žuť

Ľadové kocky

Ľadové kocky Vás zbaví bolesti zubov. V prvom rade treba rozdrviť kocky ľadu a priložiť si ju na tvár ako studený obklad Pomôže to určite, dokonca môžete aplikovať výplach úst ľadovou vodou.

Teplá voda a soľ

Potrebujeme: 1 polievková lyžica soli a 1 pohár teplej vody. Použitie tejto zmesi je úplne jednoduché, stačí poriadne prepláchnuť ústnu dutinu a opuch s bolesťou ustúpi. Zaručené.

Liečba infekcie olejom

Všetko čo potrebujete pre zbavenie sa infekcia zuba je držať v ústach aspoň 15 minút 2 lyžice oleja. Olej zníži pravdepodobnosť infekcie zubov, zápach z úst a žité zuby. Ale čo je najdôležitejšie, zničí tiež všetky škodlivé baktérie.

Soľ a korenie

Tieto dve zložky sú úžasné v liečbe bolesti zubov, pretože majú vynikajúce antibakteriálne vlastnosti. Môžete si vyrobiť vlastné domáce zubnú pastu .. Je treba zmiešať rovnaké množstvo soli a korenia s malým množstvom vody. Potom ju nanesiete na zuby a nechajte chvíľu pôsobiť. Po niekoľkých minútach vypláchnite ústa vodou.

Cesnak

Pre tento domáci liek treba zmiešať jednu polievkovú lyžicu soli s jednou polievkovou lyžicou cesnakového prášku alebo strúčikom cesnaku. Potom zmes naneste na zub ktorý vás bolí. Aplikujte niekoľko dní kým bolesť neustúpi. S pokojným svedomím odporúčame cesnakový strúčiky žuť, aby ste dosiahli lepší výsledok.

Klinček

Tento liek sa dá nahradiť aj dvoma strúčiky prelisovaného cesnaku zmiešaného s olivovým alebo iným rastlinným olejom. Tiež si však môžete vyrobiť ústnu vodu a to tak, že do pohára vody pridáte pár kvapiek karafiátového oleja.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>