Takto sa mi podarilo vyliečiť pankreas. Poviem vám recept mojej zázračnej babičky

Najčastejšími chorobami pankreasu sú pankreatitída (akútna a chronická) a diabetes mellitus rôznych typov.

Najlepšie výsledky v liečbe pankreasu poskytujú komplexný prístup založený na príjme liekov, používaní tradičnej medicíny a výživovej výživy.

Liečba ľudských pankreasových liekov

Pomocou ľudových receptov doma môžete pomôcť a podporiť pankreas. Ľudové lieky obnovia žľazu a poskytnú jej všetko potrebné, vytiahnutie, odstránenie zápalu, odstránenie bolesti a nepohodlia. Veľa ingrediencií pre nich nájdete v kuchyni a na záhrade.

Pohánka

Najúčinnejším predpisom na liečbu pankreatitídy je  pohánka s kefírom na prázdny žalúdok. Toto jedlo stimuluje pankreas, obnovuje bunky, zmierňuje bolesť, reguluje koncentráciu cukru v krvi, znižuje stupeň zápalu.

Liečba pohánky a jogurtu bude vyhovovať tým, ktorí majú ochorenie v remisi. Okrem toho môže byť miska použitá na preventívne účely.

Zložky:

 • 1 polievková lyžica pohánky
 • 0,5 l kefíru s nízkym obsahom tuku

Postup:

 • Nasypať dobre umytú pohánky do kefíru.
 • Nechajte ho stáť 12 hodín.

Jedna časť pohánky sa konzumuje na raňajky, druhá – 2 hodiny pred spaním.

Liečebný režim trvá 10 dní, po ktorom by ste mali prestávku na podobné obdobie a opäť jesť. Túto pankreatitídu môžete liečiť 2 až 3 krát ročne.

Nezahŕňajte v potravinách surové, dokonca namočené obilniny pre ľudí s akútnou pankreatitídou. Je nežiaduce používať pohánku so škoricou ihneď po závažných exacerbáciách chronického procesu.

Ovsené mlieko

Efektívne liečenie problémov pankreasu umožňuje konvenčný ovos, ktorého biologické a chemické vlastnosti majú analgetické a obalové účinky. Látky, ktoré tvoria vločky, zmierňujú zápal.

Zložky:

 • 100 g ovsených vločiek
 • 1 liter vody

Príprava:

 • Zalejte vločky s vodou.
 • Počkajte 40 minút pri strednom ohni.
 • Potom je potrebné rozdrviť ovos do stavu kaše
  a variť ďalších 20 minút.
 • Po dokončení varenia vzniklo „mlieko“.
 • Vezmite vývar 3-4 krát denne na 100 ml 10 minút pred jedlom.

Zemiaková šťava

Niet divu, že hovoria, že zemiaky sú druhým chlebom. Tento liek v liečbe zápalu pankreasu je jedným z najefektívnejších. Spôsoby liečenia pankreasu doma zahŕňajú použitie obidvoch varených zemiakov a ich šťavy.

Na získanie šťavy so sodnými zemiakmi na strúhadle a odčerpanie do čistej nádoby s džúsom s použitím bežnej zdravotnej gázy. Piť prijatý ľudový liek by mal byť v množstve 100 ml 2 hodiny pred každým jedlom.

Priebeh tejto liečby by mal byť 2 týždne a opakovaný 3-4 krát.

Liečivé byliny

Liečba pankreasu s bylinami je založená na ich analgetických, protizápalových, čistiacich vlastnostiach. Takže odvar z brezových púčikov a tinktúry z brusníc vynikajúco uvoľňuje telo glukózy uloženej v ňom.

Odvar zo šalvie stimuluje produkciu inzulínovej žľazy v správnom množstve a odvar z dúhovky a paliny zlepšuje trávenie. Tinktúra harmančeka sušená alebo obyčajná pomáha rýchlo odstrániť útok, vďaka bolesť-zmierňujúce vlastnosti rastlín.

Mliečny bodliak

Mliečny bodliak pre pankreatitídu sa  stáva skutočnou spásou, pomáha zmierňovať záchvaty a normalizovať pankreasu. V mliečnom bodliaku je veľa užitočných stopových prvkov, rastlina pomáha pankreasu v akejkoľvek forme – vývar,  koláč, maslo.

V lekárňach sa predávajú zbierky s bodkovaným mliekom špeciálne pre pankreas. Niektoré prípravky obsahujú extrakty alebo rastlinné extrakty. Ale prírodné varianty bez syntetického spracovania sú užitočné pre telo.

Zložky:

 • 30 g bodliaka
 • 0,5 litra vody

Postup:

Prášok nalejte do vody. Pri nízkej teplote miešajte, kým sa objem nezníži približne o polovicu.

Piť 3 týždne 1 polievkovú lyžicu pred jedlom.

Pravidlá používania ľudových prostriedkov

 • Vylúčte alkohol.
 • Dodržujte diétu.
 • Vykonávajte šport, najmä beh.
 • Zvážte alergiu na zložky receptov.

Buďte zdraví a zdieľajte tieto informácie so svojimi priateľmi!

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>