Šupky z mandarínky nielen krásne voňajú, ale majú aj obrovskú silu, zistite akú

Mandarínová kôra krásne vonia! Dýchajte túto silnú vôňu a okamžite sa nakazíte slávnostnou náladou.

Unikátnym ovocím je nielen rozmanitá šťavnatá, chutná buničina, ktorá je ešte sladšia než pomaranč. Španielsky názov  mandarino  je odvodený od  seba mondar  („ľahko sa čistí“), hovorí sa o kôre. Bude to o nej! Trochu som sa prekvapila, keď som sa dozvedela o jej liečebných vlastnostiach, ktoré sú zvyčajne vyhodené.

Mandarínová kôra

Lieči tieto choroby

S dysbakteriózou a ďalšími problémami s trávením

Sušená mandarínková kôra. Rozdrvte ju v mlynčeku na kávu. Ukáže sa tak bledooranžový prášok. Pridajte 1 lyžičku na porciu v akýchkoľvek jedlách ako zdravé korenie. Tento nástroj pomôže pri plytvaní a poruchách žalúdka a čriev. Pokúste sa vyrobiť kávu s týmto práškom – šialene voňavé to ukáže!

Pri bronchitíde

2 lyžice suchej kôry zalejte 1,5 šálkou vody. Dajte variť na nízkej teplote 5 minút, odložte a nechajte ho stáť hodinu. Vezmite si tento liek 0,5 šálky. Trikrát denne v zahriatej forme počas pol hodiny pred jedlom. Choroba ustúpi!

Pri suchom vyčerpávajúcom kašli

2 polievkové lyžice suchej drvenej kôry zalejte 1 polievkovou lyžicou vodky a nechajte stáť týždeň na tmavom mieste. Potom precediť liečivú tinktúru. 
Vezmite 20 kvapiek tinktúry a rozpustite ich vo vode 3 krát denne pred jedlom. Esenciálne oleje v kôre robia zázraky! Kašeľ sa zastaví.

Na chrípku

Potrebujete niekoľko nasekaných mandarínových kôr, vložiť do nádoby s úzkym otvorom a dýchať paru 10 minút. Nechoďte do chladu asi hodinu po tomto postupe! Tieto pary vďaka vlastnostiam fytoncidov rýchlo zničia infekciu.

V prípade plesňových infekcií nôh

Stačí trieť nechty a oblasť medzi prstami 2 krát denne s mandarínovou kôrou a huba zmizne!

Pri prepracovaní a nespavosti

Nakrájajte jemne čerstvú mandarínovú kôru, vložte do vrecka a vdychujte zápach po dobu 15 minút. Táto metóda je účinná aj pri bolestiach hlavy! Vôňa citrusov a esenciálnych olejov pomôže prekonať únavu, zmierniť nervový stres, relaxovať a rýchlo zaspať.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>