Štúdia zistila, aký vplyv má veľkosť ženského zadku na zdravie a inteligenciu

Štúdia Natural News ukazuje, že mať trochu „nezdravého tuku v oblasti zadku“ je dobrá a zdraviu prospešná vec.

Podľa vedcov z Oxfordskej univerzity a nemocnice Churchill vo Veľkej Británii väčšej zadok nielenže zlepšuje zdravotný stav človeka, ale spája sa aj so zvýšenou inteligenciou a nižším rizikom chronických ochorení.

Odborníci hovoria, že tukové zásoby sú dôležité a ak ich budete mať, najlepšie je mať viac tuku od pása nižšie, pretože slúži ako ochrana pred chorobami srdca, cukrovkou a obezitou.

„Tuk na stehnách a zadku slúži ako ochrana dolnej časti tela.

Ochranné vlastnosti telesného tuku v dolnej časti tela boli potvrdené mnohými štúdiami, ktoré boli vykonané u pacientov rôzne vekové kategórie, rôznym BMI a rôznymi typmi ochorení, „napísali vedci v časopise Obezita (Journal of Obesity).

Tvar jablká versus tvar hrušky

Porovnanie tvaru vášho tela s ovocím vám môže pomôcť určiť, či ste na správnej ceste.

Vedci hovoria, že ak máte hruškovitý tvar tela, máte pravdepodobne dobrú polohu. Ak je vaše telo v tvare jablka, pravdepodobne budete chcieť prejsť na zdravší životný štýl.

Ľudia s brušným tukom majú väčšie problémy s obezitou ako tí, ktorí majú extra kilá na svojich bokoch, stehnách a zadku.

„Existuje mnoho dôkazov o tom, že uloženie tuku nie je rovnaké v jednotlivých častiach tela,“ povedal Dr. Robert Kushner, profesor medicíny špecializujúca sa na obezitu v nemocnici Northwestern Memorial Hospital v Chicago.

Kusner tiež vysvetľuje, že brušný tuk je „metabolicky aktívne“, čo znamená, že má väčší vplyv na mozog a celé telo v porovnaní s obsahom tuku uloženým v dolnej časti tela.

Tento tuk vedie k vyššej stabilite a vyvoláva menej cytokínov alebo bielkovín spojených s inzulínovou rezistenciou a nábehom na cukrovku.

Dodáva, že existuje celý rad týchto hormonálnych markery, ktoré sa prednostne uvoľňujú z oblasti brucha.

Regulácia telesnej hmotnosti v mozgu

„Ďalším faktorom ovplyvňujúcim ukladanie telesného tuku je leptín. Hladiny leptínu, ktorý je zásadný pre reguláciu chuti do jedla, súvisí s väčším zadkom.

Mozog obéznych ľudí úplne prestane reagovať na tento hormón, čo spôsobuje rezistenciu leptínu, ktorá je podobná inzulínovej rezistencii, „uvádzajú v novinách Elite Daily.

„Mať veľký zadok zvyšuje hladinu leptínu, hormónu, ktorý je zodpovedný za reguláciu hmotnosti, a hladinu adiponektínu, hormónu tukového tkaniva s protizápalovými účinkami, ktorý predchádza cukrovke a cievnym ochoreniam.

Tukové tkanivo v zadku zachytáva škodlivé mastné častice a predchádza kardiovaskulárnym ochorením. „

Veľký zadok sa rovná veľkému mozgu

Udržanie väčšieho zadku vyžaduje značné množstvo omega 3 mastných kyselín, ktoré preukázateľne podporujú funkciu mozgu, pamäť a kognitívne schopnosti.

Výskum navyše ukazuje, že deti narodené ženám sa širšími bokmi sú inteligentnejšie v porovnaní so štíhlejšími a menej zaoblenými matkami.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>