Studené ruky a nohy, tento príznak môže byť signál, ktorému treba venovať pozornosť

Mali ste niekedy taký nepríjemný pocit ako studené ruky a nohy, aj v najhorúcejšom letnom dni? Podľa odborníkov zaznamenáva takéto pocity až 70% žien vo veku 15 až 45 rokov. Ale muži začínajú zažívať to už po 50 rokoch. Prečo sa to deje? Aké sú dôvody týchto zmien?

Zrieknutie sa zlých návykov

Alkohol, fajčenie, zneužívanie kávy – to všetko zvyšuje riziko vazokonstrikcie a spôsobuje kŕč malých kapilár umiestnených v končatinách. Napili ste sa kávu, vyfajčili ste cigaretu a namiesto toho, aby ste sa zahriali, cítili ste, že vaše ruky sú chladné. Skúste tento rituál vynechať.

Fyzická aktivita

Základná fyzická aktivita – hlavne ranné cvičenia pred prácou, vám pomôžu rozptýliť krv a udržať si teplo. Ak počas dňa máte pocit, že vaše ruky a nohy sú chladné, aby ste boli v teple, vykonajte nasledujúce jednoduché cvičenie. Prejdite rukami po stranách, čo predstavuje pohyb mlyna – zvýši sa krvný obeh v rukách a vaše ruky sa zahrejú. Beh na mieste vám pomôže zahriať nohy.

Vitamíny a doplnky

Revízia stravy – máte dosť vitamínov? Ak nie, potom by ste mali premýšľať o komplexnom priebehu vitamínov. Pokiaľ ide o prísady, podľa odborníkov, rybí olej, známy mnohým z detstva, má vlastnosť zvýšiť obranyschopnosť tela a pomáha vydržať chlad. Našťastie dnes nemusíte bojovať s nevoľnosťou, keď uvidíte lyžicu rybieho oleja. Môžete piť kapsule bez farby a zápachu a efekt bude rovnaký.

Monitorujte hladinu hemoglobínu v krvi

Jedným z príznakov anémie je pocit studených rúk a nôh. Monitorujte hemoglobín v krvi. Preto, aspoň raz za 6 mesiacov, si dajte zobrať krvné testy. Možno budete musieť zahrnúť do stravy potraviny, ktoré sú bohaté na železo. Medzi nimi zelenina, zelenina, ovocie, fazuľa, bobule, pohánka, biele mäso …

Osobitné postupy

Nechajte si ruky a nohy so zahrievacími kúpeľmi s prídavkom esenciálnych olejov. Pre nedostatok druhého, môžete použiť obyčajnú suchú horčicu a horúcu korenie. Takáto kompozícia pomôže vašim rukám a nohám v teple a posilní ich obeh. Nezabudnite po procedúre, na ruky noste teplé ponožky a bavlnené rukavice.

Príčiny studených rúk a nôh, o tom, čo tento príznak môže naznačovať a ako sa s týmto problémom vyrovnať. V každom prípade musia byť studené ruky a nohy vnímané ako signál vášho tela, ktorým musíte venovať pozornosť.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:bezvreda.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>