Strašne mi vypadávali vlasy, boli slabé a suché, ale nešlo o chorobu. Pomohla mi až táto jediná vec, ktorú používam do dnes

Tento olej je mnohým z nás už dobre známy. Vďaka svojim blahodárnym účinkom prispieva k zvýšeniu celkového zdravia a nájde využitie takmer všade, či už v kuchyni alebo v kozmetickej oblasti. Môžete ho používať namiesto krému na pleť, telového mlieka či miesto odličovače make-upu. V kozmetických výrobkoch je často obsiahnutý práve kokosový olej v kombinácii s mliečnou zložkou, a to na ochranu proti slnečnému žiareniu. Jedná sa o kokosový olej.

Ženy z Indie, Malajzie, Srí Lanky, Filipín či Karibiku používajú kokosový olej aj za účelom udržať vlasy dlhé, hodvábne hladké a vyzdvihnúť ich prírodnú farbu s leskom. Aké sú ďalšie benefity užívanie kokosového oleja pre Vaše vlasy?

Regeneruje poškodené vlasové končeky

Kokosový olej, ako jediný znižuje stratu bielkovín a zároveň vlasy posilňuje. Natierajte si ním pravidelne končeky vlasov, aby ste zabránili ich štiepeniu a lámaniu.

Zabraňuje vypadávaniu vlasov

Vypadávanie vlasov môže byť výsledkom rôznych zápalov kože, infekcií alebo len nedostatku vitamínov. Práve kokosový olej je bohatý na zdravé tuky, ktoré sú prínosné pre vlasovú pokožku, zároveň ju upokojujú a bojujú proti zápalom, či infekciám. Pre upokojenie pokožky a povzbudenie rastu vlasov si môžete pripraviť odvar z kokosového oleja a šalvie. V hrnci jednoducho necháte roztopiť kokosový olej, do ktorého hodíte listy šalvie. Necháte chvíľku povariť a vychladnutý olej naneste na pokožku hlavy. Najlepšie je nechať zmes pôsobiť celú noc.

Bojuje proti šedinám

Postupom času vlasy slabnú a odumierajú, začínajú sa sfarbovať do šeda. Masírovanie Vašich vlasov so zmesou z citróna a kokosového oleja každý deň po dobu 15 minút, vyživuje vlasovú pokožku, chráni vlasové folikuly, kde sú umiestnené vlasové pigmenty a tým zabraňuje tvorbe šedivých vlasov.

Vyhladí vlasy

Najmä kučeravé vlasy sú zvyčajne výsledkom príliš suché vlasovej pokožky, čím bývajú aj vlasy často suché. Kokosový olej udržuje vlhkosť vnútri vlasu. Naneste kokosový olej 10 – 15 minút pred tým, než si vlasy umyjete. Za pomoci kefy na vlasy ho ľahko aplikujete po celých vlasoch. Vďaka tomu budú pokožka a vlasy hladké a hodvábne. Ak však často trpíte mastením vlasov, vynechajte pri aplikácii korienky vlasov. Kokosový olej môžete tiež použiť na nepoddajné vlasy pri vytváraní účesov.

Je dobrý proti lupinám

Lupiny sú bežným problémom suchej vlasovej pokožky a jeho hlavným príznakom je odlupovanie pokožky hlavy. Kokosový olej bojuje proti plesňovým infekciám, zvlhčuje pokožku, a teda účinne bojuje proti lupinám. Zmiešajte ricínový olej, spolu s kokosovým olejom rovnakým dielom a masírujte touto zmesou vlasovú pokožku. Nechajte pôsobiť polhodinu, potom dôkladne opláchnite. Opakujte tento postup pred každým umytím vlasov.

Zabíja vši

Častým problémom u malých detí sú vši. Prípravky na ich odstránenie sú však často toxické chemické látky, ktoré môžu poškodiť vlasy dieťaťa. Kokosový olej postupne dusí vši, čím neumožňuje vajíčkam zostávať naďalej na vlasoch. Naneste rovnomerne na vlasy dieťaťa kokosový olej zmiešaný spolu s kvapkami olejčeka tea tree. Nechajte tento zábal pôsobiť približne 8 hodín.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>