Ste meteorozitívny človek? Dozviete sa, ako zmena počasia ovplyvňuje vaše zdravie?

Podľa štatistík je štvrtina obyvateľov našej planéty vystavená poveternostným podmienkam. Takíto ľudia sa nazývajú meteorozitívny.

Ako zmena počasia ovplyvňuje ľudské zdravie?

Presný mechanizmus pôsobenia počasia na zdraví jednej osoby nebolo preštudované, jediná vec, ktorá je istá – najviac ohrozené sú dopady na malé deti, seniorov, ženy s hormonálnymi výkyvmi menštruačného cyklu, a tí, ktorí majú chronické choroby.

Na našej planéte, sú aj miesta, kde ľudia sotva poznajú vplyv prírodných faktorov – mesta Redwood City v Kalifornii (USA), Falconbridge a Sydney v Austrálii, Azúrové pobrežie (Francúzsko) a španielskych Kanárskych ostrovoch. A naopak Japonci, obyvatelia Veľkej Británie a Ľvov na Ukrajine nemali šťastie. V týchto miestach sa často pozoruje hmlisté vlhké počasie, ktoré nepriaznivo ovplyvňuje ľudí.

Každý si uvedomuje, že ľudia nemôžu meniť výkyvy prírody, ale môžete si pomôcť vydržať takéto javy tak nepostrehnuteľne, ako je to len možné. Najprv musíte určiť váš meteor. Napríklad s astmatickým typom sa ľudia necítia dobre so silnými nárazmi vetra a vlhkého počasia. Aj pre nich sú teplotné výkyvy viac ako desať stupňov nebezpečné. Aby sa zabránilo útokom na udusenie, je potrebné užívať lieky predpísané lekárom v takýchto dňoch a neopúšťať dom bez inhalátora.

Ľudia s- cievnymi poruchyami cítia, keď sú výkyvy počasia napríklad trápi ich únava, triaška, potenie a závraty. Mali by užívať adaptogény.

Kardiorespiračné typy ľudí sú obzvlášť citlivé na magnetické búrky. Počas nich pocítia rýchly tlkot srdca a bolesť v hrudi. V tomto období by nemali piť kávu a dodržiavať šetrné poradie dňa.

U ľudí s reumou sa môžu zmeny počasia zhoršiť bolesti kĺbov, teplý kúpeľ alebo výlet do sauny môžu zmierniť tento stav.

Ľudia s cievnymi ochoreniami so zmenou pocitu počasia trápia bolesti hlavy, ktorých príčinou je zvýšenie krvného tlaku. Môže sa objaviť aj nervozita, podráždenosť, naspavosť a dýchavičnosť. Takíto ľudia by mali mať kľudnejší denný program.

ZDROJ:healthharbor.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>