Spravte si na vlasy masku z horčice a viac sa nebudete trápiť, že ich máte mastné, poškodené a dokonca začnú rýchlejšie rásť

Horčica v prášku je už dlho známa ako vynikajúci prostriedok na  podporu rastu vlasov. Okrem toho, že absorbuje prebytočný tuk, zlepšuje krvný obeh, reguluje mazové žľazy.

Avšak, takáto zložka musí byť rozumne použitá, aby nedošlo k vysušeniu vlasovej pokožky, nespôsobila lupiny a lámavé vlasy. Ak máte sklon k alergiám alebo máte citlivú pokožku, je potrebné použiť horčicu s najvyššou opatrnosťou. V tomto prípade je lepšie, do neho pridali olivový alebo mandľový olej, vaječný žĺtok, jogurt.

 Maska na vlasy s horčicou

ZLOŽENIE

  • 2 lyžice horčicového prášku
  • 2 lyžice teplej vody
  • 1 žĺtok
  • 2 lyžice olivovového oleja
  • 2 lyžice cukru

PRÍPRAVA

Zmiešajte všetky ingrediencie do hladka. Maska pre rast vlasov s horčice a cukru môžu byť pripravená aj bez vaječného žĺtka, ak sa vám nepáči vôňa. Vajcia možno nahradiť medom.

APLIKÁCIA

Masku aplikujte, delením vlasov v cestičke uprostred, pretože to musí mať vplyv na pokožku hlavy a vlasových korienkov. Zároveň sa snažte vyhnúť končekov vlasov. Potom dať na hlavu plastovú tašku, a zabaliť hlavu s uterákom.

Nechať na hlave od 15 minút do 1 hodiny . Ak si robíte túto masku prvýkrát, uistite sa, že ju máte aspoň 15 minút, aj keď sa zdá, že máte oheň na hlave. Počas tohto krátkeho obdobia nebude žiadne poškodenie, ale postupne začínajú zvykať a musí byť schopný udržať masku na dobu 30 minút dlhšie a dlhšie, je to oveľa lepšie.
Robiť vlasovú masku s horčicou 1 krát za týždeň. Ak vaše vlasy sú veľmi mastné , môžete 2krát týždenne, to pomôže znížiť produkciu kožného mazu. Robte tento postup aspoň mesiac.

V dôsledku tejto masky, vlasy začnú rásť rýchlejšie. Stanú sa husté a hodvábne. A  nebudete si musieť umývať vlasy tak často.
 ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>