Spôsoby, ako zachrániť vaše poškriabané okuliare, ktoré ste chceli zahodiť

Škrabance na okuliaroch pokazia ich estetiku a poškodia vašu viditeľnosť. Okrem toho môžu dokonca pokaziť viac zrak a spôsobiť bolesti hlavy. Na profesionálne opravy však nemusíte kontaktovať špecialistov. Existuje niekoľko jednoduchých metód, ako ich obnoviť a zbaviť sa škrabancov doma.

Niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu osviežiť vaše okuliare od škrabancov

Univerzálne metódy

1. Jedlá sóda a voda

Táto metóda ušetrí váš rozpočet a ukázala sa ako veľmi účinná. Rozpustite 1 polievkovú lyžicu jedlej sódy v 1 polievkovej lyžici vody, rozotrite zmes do škrabancov. Šošovky potom umyte vodou a utrite handričkou z mikrovlákna.

2. Čistič skla

Táto kvapalina dokonale odpudzuje vlhkosť a vyrovnáva všetky drobné hrbole. Mimochodom, okuliare opravené s tým bude zamlžovať menej. Jednoducho naneste malé množstvo pracieho prostriedku na šošovky a potom ich utrite kruhovým pohybom tkaniva.

3. Čistič obrazovky počítača

Ľudia v počítačovom servise ho často používajú na obnovenie výkonu počítačových diskov. Hlavnou úlohou tohto nástroja je odstránenie menších škôd. Vďaka tomu je ideálny pre okuliare. Na šošovky naneste tekutinu a potom povrch utrite mäkkou, čistou handričkou.

4. Zubná pasta

Naneste malé množstvo pasty na prst a potrite ho kruhovým pohybom na škrabance. Potom zotrite škrabance čistým tkanivom. Ak sú škrabance príliš hlboké, musíte postup zopakovať od 3 do 5 krát.

5. Lak na drevo a vazelína

Aby ste sa zbavili škrabancov, jednoducho ich striekajte na okuliare. Potom môžete zobrať nejakú vazelínu a utrieť s ňou problémový povrch. Škrabance by mali byť menej viditeľné.

Tento nástroj je možné zakúpiť v obchodoch alebo objednať online. Nastriekajte leštidlo na šošovky a utrite handričkou z mikrovlákna. Potom odstráňte zvyšok suchým, čistým tkanivom. Opakujte postup, až kým škrabance nezmiznú.

Spôsoby odstránenia škrabancov z
plastových okuliarov

1. Vosk

Otrite škrabance kruhovým pohybom, až kým škoda nezmizne. Čokoľvek zostane na povrchu, môžete ho vyčistiť mäkkou handričkou alebo kusom bavlny.

2. Vyčistite lakom na nechty

Táto metóda vyžaduje presnosť a jemnú ruku. Mierne ponorte drevené špáradlo do laku a potom ho naneste na škrabance. Nezabúdajte, že lak by nemal byť hrubý, inak zaschne skôr, než ho rovnomerne rozložíte na povrch. Počkajte, kým lak na nechty nie je úplne suchý. Voila!

3. Zubný prášok

Zrieďte prášok na zuby v malom množstve vody, kým nie je pastovitá konzistencia. Naneste ho na poškodený povrch. Po 20 minútach odstráňte z šošoviek pastu z handričkou z mikrovlákna.

ZDROJ:brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>