Spíte v ponožkách alebo nie? Ak je odpoveď NIE, podľa vedcov by ste mali okamžite začať

Spíte v ponožkách alebo ich vyzliekate čo najskôr? Zdá sa, že na tom nezáleží. Ukazuje sa však, že tento malý detail má veľký vplyv na naše zdravie. Je to hlavne o kvalite spánku.

Vedci z Bazileja vo Švajčiarsku sa rozhodli bližšie preskúmať. Štúdie ukázali, že zdanlivo nevýznamné detaily, ktoré spávajú v ponožkách alebo bez nich, majú obrovský vplyv na celé telo.

Spánok v ponožkách

Väčšina ľudí nemá rada spanie v ponožkách. Aj v zime, keď sú chodidlá zvyčajne veľmi chladné. Test však ukázal, že spanie v ponožkách je pre nás veľmi prospešné. Ľudia zo študijnej skupiny, ktorí spali v ponožkách, sa prebudili viac oddýchnutí a mali lepší spánok. Prečo?

Otepľovanie nôh v noci má priaznivý vplyv na naše telo. Vďaka nenápadným ponožkám sa krvné cievy rozširujú a tiež zrýchľuje krvný obeh. To zasa prispieva k rýchlejšiemu zaspávaniu a väčšej relaxácii v noci. Spánok je lepší, pretože telo sa zahrieva rovnomerne. Dokonca aj najmenšie teplotné rozdiely v rôznych častiach tela počas spánku narušujú spánok.

Skúsme to teda sami. Ak máte problémy so zaspávaním, skúste zabrániť tomu, aby ste si vyzliekli ponožky na noc. Vďaka tomu zahrejete a uvoľníte celé telo, čo prispeje k ľahšiemu spánku.

Pamätajte však, že nebudete chodiť spať v ponožkách, ktoré ste nosili celý deň. Musia byť čisté. V opačnom prípade sa môžu vyvinúť kožné ochorenia a iné choroby nôh alebo nechtov. Môžete si umyť nohy a aplikovať balzam vopred . Jemná masáž prispeje k ešte väčšej relaxácii a príprave na spánok.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>