Skúste tento čaj, ak vaše nohy puchnú. Je veľmi efektívny

Ak si telo udrží tekutinu, opuchy alebo opuchy končatín, vyvíja sa. Nie tak estetický pohľad je sprevádzaný bolestivým pulzujúcim pocitom. Ak často bojujete s opuchom nôh, môžete vyskúšať nasledujúce veľmi účinné liečby.

Čo môže spôsobiť opuchy nôh?

– vedľajšie účinky niektorých liekov
– premenštruačný syndróm
– tehotenstvo
– zlý krvný obeh
– konzumácia príliš veľkého množstva spracovaných potravín
– konzumácia príliš veľkého obsahu solí

Mali by ste však tiež vedieť, že niekedy je úplne normálne, aby sa noha napučala, napríklad v dôsledku dlhodobého státia alebo sedenia. Ak sa však opuchy nôh objavia pravidelne, dokonca aj v pokoji, môžeme mať podozrenie, že sa zaoberáme edematóznymi chorobami.

Opuch edému alebo chodidla môže naznačovať ochorenie pečene alebo obličiek, ale dokonca aj zlyhanie srdca. Ak opuch nezmizne dlho, mali by ste okamžite navštíviť lekára. Nasledujúca zmes pomôže zbaviť sa prebytočnej tekutiny a zmierniť opuchy nôh alebo členkov.

Liečivá sila petržlenu je známa a používa sa už od Hippokrata. Maďari ju väčšinou používajú na zdobenie vývaru a ďalších rôznych pokrmov. Čerstvá petržlenovúá vňať sa najlepšie konzumuje surová alebo dusená na veľmi krátku dobu. Po uvarení v strave stráca obsah živín. Petržlenová vňať ktorá sa používa na ochutenie jedla, sa pridáva vždy iba na poslednú chvíľu. Oboznámte sa s liečivými vlastnosťami petržlenu a používajte ho každý deň.

Odporúča sa na zmiernenie astmy, alergií, menštruačných problémov, infekcií močových ciest a tráviacich problémov  Zlepšuje dýchanie, znižuje krvný tlak a podporuje zdravie kostí. Je to veľmi účinný diuretikum, preto sa stará o zdravie obličiek a tiež detoxikuje.

Príprava čaju z petržlenu:

  • Nakrájajte na malé kúsky ¼ šálky čerstvej zelenej petržlenovej vňate, potom uvarte šálku horúcej vody a zalejte. Nechajte pôsobiť 5 minút, preceďte a spotrebujte, kým je ešte teplý, pokiaľ možno bez korenia. Na zníženie opuchu nôh môžete každý deň urobiť aj trochu cvičenie nôh.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:twice.hu

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>