Skoncujte s opuchmi nôh! Vaše hlavné zbrane sú citrusy a studená sprcha

V teple je väčšinou nadmerne zaťažovaný žilový systém, to spôsobuje spomalený tok krvi v dolných končatinách. Faktory prispievajúce k  opuchom sú najmä nadváha, nedostatok pohybu, príliš tesné oblečenie, nevhodná obuv a tehotenstvo.

Existujú však možnosti, ako opuchom predísť

Pite dostatočné množstvo vody, najlepšie 2 až 3 litre denne. Jednou z hlavných príčin opuchov je totiž nadbytočnej zadržiavanie vody, vďaka správnemu pitnému režimu tomu môžete predísť. Svoju úlohu hrá aj oblečenie. Príliš tesné kúsky ako priliehavé nohavice, tesná spodná bielizeň alebo tesná obuv utláčajú žilový systém. Tieto kúsky vymeňte za vzdušné oblečenie, ktoré vás nikde nebude tlačiť ani škrtiť. V práci majte na prezutie pohodlné topánky, aby si vaše nohy mohli oddýchnuť.

Liečivé minerálky

Ktoré majú naozaj blahodarný vplyv na zdravie?
Ďalším vinníkom opuchu nôh je sedenie, preto sa snažte mať v priebehu dňa viac pohybu . Namiesto výťahu použite schody, choďte aspoň na krátku prechádzku alebo si skúste preťahovať chodidlá a zatínať a povoľovať prsty na nohách – tým rozprúdite krvný obeh, ktorý v pokoji tuhne a spomaľuje sa. Do svojho bežného týždňa zaraďte nejaké cvičenie, u ktorého zapojíte dolné končatiny . Ideálne bude plávanie alebo napríklad jogging.

Problém môže nastať, keď ste na cestách a dlhé hodiny sedíte v dopravnom prostriedku. Pokúste sa teda vždy aspoň o krátke pretiahnutie. Vhodné je dať aspoň na 10 minút nohy hore nad úroveň srdca a podložiť ich studeným uterákom, ktorý nohám uľaví. Alebo môžete ich namočiť do studenej vody.

Prečo ste stále unavení?

Môžu za to stres aj zlá strava.
Proti opuchom sú skvelé flavonoidy , ktoré zvyšujú napätie žilovej steny a mikrocirkuláciu. Flavonoidy sú obsiahnuté v citrusoch, skúste pravidelne popíjať vodu s citrónom alebo pomarančom. Nielenže si pomôžete od opuchov, ale dokonca sa aj osviežite. Dobrá je aj sprcha. Striedavo oplachujte nohy teplou a studenou vodou , rozprúdite tým krvný obeh.

Naopak sa vyhýbajte nezdravému životnému štýlu, dokonca aj alkohol a cigarety spôsobujú opuchy! Ak sa bolesti i opuchy stupňujú, je nutné navštíviť lekára. Vyšetrenie neodkladajte najmä vtedy, ak sa k opuchom pridajú mravčenie, kŕče alebo pravidelné celodenné opuchy. Môže sa jednať o vážnejší zdravotný problém.

ZDROJ.fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>