Šampiňóny – elixír mladosti, ktorý, by ste mali mať vždy po ruke, je to hotový dar prírody

Tento poklad, ako sú huby, je to preto, že sú dostupné kedykoľvek počas roka, pretože sa pestujú na plantážach a predávajú sa v obchodoch. A v prípade, že v lete sa môžeme hodovať na širokú škálu húb, ktoré rastú v našich lesoch. 

Šampiňóny – Agaricus – huby z čeľade šampiňónov. Majú biele nohavice a hnedo-biely klobúk, jeho platne sú hnedo sfarbené.

V prírode existujú tri druhy húb – poľné, lúčne a lesné. Ale huby sa začali pestovať od nepamäti. Až doteraz Európa argumentuje, ktorá krajina ich začala pestovať ako prvá. Stalo sa to, pravdepodobne v 17. storočí v Taliansku alebo vo Francúzsku. Napríklad je známe, že v Paríži žampióny boli pestované na trávnikoch.

A na kráľovských dvoroch sa nachádzali špeciálne pivnice, v ktorých boli huby pestované na stôl kráľovských osôb a šľachty. V tom čase boli huby považované za pochúťku a boli tak drahé, že si ich nemohli dovoliť nielen chudobných, ale aj lepších občania.

Masové kultivovanie šampiňónov sa začalo až v polovici 20. storočia, čo ich sprístupnilo takmer , organické kyseliny, minerálne látky – železo, sodík, fosfor, draslík a zinok …

Spotreba týchto húb má priaznivý vplyv na stav kardiovaskulárneho systému, znižuje hladinu cukru v krvi a cholesterolu, zvyšuje imunitu a posilňuje nervový systém. Tradičná medicína zaobchádza s migrénou a inými bolesťami hlavy.

Šampiňóny elixír mladosti, pretože oddiaľujú všeobecné starnutie tela a nedávajú vrásky, kým starý vek – kyselina pantoténová obsiahnutá v nich má regeneračné vlastnosti. Okrem toho v hubách je selén, ktorý je tak populárny v kozmetike proti starnutiu.

ZDROJ:myjane.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>