Roztlačený cesnak má takú silu, že vám pomôže obnoviť zrak a postará sa o to, aby ste sa vyhli operácie očí

Vaša vízia, ako každá osoba, sa s vekom zhoršuje. Nedávny vedecký výskum ukazuje, že zhoršenie vízie je problémom, ktorému čelí väčšina žien vo veku 50 rokov. Okrem zmien súvisiacich s vekom však mnohé z ďalších faktorov ovplyvňujú zhoršenie zraku.

Výber správnej stravy a životného štýlu môže značne predĺžiť toto obdobie vo vašom živote, v ktorom si môžete vychutnať dobrý pohľad.

Takže ak trpíte veku zhoršenie zraku, makulárnej degenerácie, alebo ako sa tomu hovorí oficiálne, v tomto článku nájdete niekoľko tipov, ako diverzifikovať svoj jedálniček, a to nielen na zastavenie zhoršovania zraku, ale aj pre jej zlepšenie.

Cesnak- zvyšuje hladinu cholesterolu

Štúdie uskutočnené na Harvardskej lekárskej fakulte ukázali, že zníženie cholesterolu v tele priamo ovplyvňuje pravdepodobnosť zabránenia ďalšiemu rozvoju makulárnej degenerácie. Hlavnou príčinou makulárnej degenerácie je nahromadenie tukových usadenín priamo pod sietnicou oka. To spôsobuje rozmazané videnie a v konečnom dôsledku môže dokonca spôsobiť slepotu.

Cesnak – najdostupnejšie prostriedky na zníženie hladiny cholesterolu v tele v domácnosti. V časopise Journal of Internal Medicine sa uvádza, že môžeme výrazne znížiť hladinu cholesterolu v našom tele, konzumujúc iba polovicu hríbiku cesnaku denne. Odevy obsiahnuté v cesnaku sú okrem iného schopné znížiť produkciu cholesterolu v tele.

Cesnak – znižuje  krvný tlak

Zvýšený krvný tlak nie je márne spojený s poškodením zraku súvisiacim s vekom. Vysoký krvný tlak obmedzuje prietok krvi do očného tkaniva, čo má negatívny vplyv na činnosť sietnice. Koniec koncov, sietnica vyžaduje veľmi veľký prísun kyslíka pre prácu na plný úväzok. Ale tento kyslík nemôže vstúpiť do oka akýmkoľvek spôsobom, ak tok krvi na to je niečo v podstate obmedzené, a výsledok takéhoto obmedzenia je celkom prirodzené – zhoršenie videnia.

Závažné vedecké publikácie opakovane uviedli dve vedecké štúdie, nezávisle preukázané, že cesnak pomáha znižovať systolický krvný tlak.

Preto dospievame k záveru, že cesnak nie je iba sprievodca, ale aj liek, ktorý sa dobre vyrovná s prevenciou degenerácie makuly. Ak pred jedením cesnaku rozdrvíte alebo nasekáte, jeho liečivé vlastnosti sú ešte silnejšie. Je to lacné a ľahko sa používa ako korenie pre mäso alebo ryby. Cesnak je liek vytvorený samotnou prírodou a môžete si byť istí, že prakticky nemá žiadne vedľajšie účinky (na rozdiel od tých liekov, ktoré si môžete kúpiť v lekárňach). Začnite jesť aspoň polovicu strúčiky cesnaku denne a čoskoro budete cítiť, aký prospešný ovplyvňuje vašu víziu.

Okrem cesnaku treba jesť:

Mrkva je ložiskom beta-karoténu

Skutočnosť, že sme všetci počuli o výhodách mrkvy, prevažne čistú vodu, je pravda. Mrkva je plná beta-karoténu. Prichádzajúc do nášho tela sa beta-karotén premieňa na retinol alebo vitamín A, čo nám umožňuje zabrániť alebo spomaliť výskyt mnohých problémov so zrakom. Nedostatok vitamínu A spôsobuje zhoršenie videnia za súmraku, suchosť a bolesť v očiach, ako aj krátkozrakosť.

Losos je hlavným zdrojom Omega-3 mastných kyselín

Existujú tri typy Omega-3 mastných kyselín a všetky tri sú obsiahnuté v lososoch. Všeobecne platí, že rybí olej, ktorý sa nám v detstve nepáčilo, obsahuje niekoľko látok, ktoré sú celkom schopné pomôcť nám udržať dobrý zrak ešte niekoľko rokov. Ďalším faktorom, ktorý spôsobuje poškodenie zraku súvisiace s vekom, je atypické zväčšenie krvných ciev. Niektorí vedci sa domnievajú, že sa dá predísť používaním pravidelnej dávky kyseliny dozogeksaenovoy – jednej z mastných kyselín omega-3. Jeho deriváty zabraňujú abnormálnej expanzii krvných ciev, čo je ďaleko od toho, čo najlepšie ovplyvňuje vaše videnie.

 ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>