Robia vám starosti kŕčové žily na nohách? Pozrite sa, ako s nimi bojovať domácimi metódami

Kŕčové žily je ochorenie, ktoré postihuje mnoho žien. Kŕčové žily sú založené na široko rozšírených žilách vriec alebo vretien. Sú sprevádzané predĺžením a charakteristickým curlingom, ktorý je viditeľný pod kožou. Žiaľ, ženy sú častejšie vystavené a v závislosti od mnohých premenných sa môžu vyskytovať v rôznom veku.

Nie sú ovplyvnené len naším životným štýlom, napr. stojacou prácou, ale aj genetickými determinantami. Niekedy sme k nim jednoducho odsúdení. To je prípad primárnych kŕčových žíl, ktoré spôsobujú menšie množstvo elastického tkaniva v stenách žíl. Z tohto dôvodu sú menej flexibilné, čo nakoniec spôsobuje, že sa v nich zhromažďuje krv a spôsobuje kŕčové žily.

Môžeme tiež rozlíšiť sekundárne kŕčové žily, ktoré vznikajú, keď sú hlboké žily bez prekážok a cez povrchové žily, ktoré nie sú pripravené na takúto záťaž, prúdi viac krvi.

Čo prispieva k tvorbe kŕčových žíl?

 1. Stála práca (všetky povolania, ktoré vyžadujú dlhé státie na nohách, prispievajú k tvorbe kŕčových žíl)
 2. Tehotenstvo (zvyšuje tlak v žilách, čo sťažuje odtok krvi)
 3. Tlak v žilách sa tiež zvyšuje počas cvičenia (čo je dôvod, prečo sa často hovorí, že vás linka nezlomí).
 4. Prekladanie nohy na nohu
 5. Na sebe oblečené tesné odevy (nohavice, ponožky s gumičkou, všetko, čo zabraňuje prietoku krvi)
 6. Nadváha

Čo môže zabrániť tvorbe kŕčových žíl?

 1. Ľahká gymnastika
 2. Chôdza
 3. Zvyšovanie končatín, keď máme príležitosť
 4. Častá zmena polohy počas práce (ľahké cvičenia pri práci)
 5. Vaňu dokončite studenou sprchou
 6. Obmedzenie soli v potrave

Kŕčové žily a ohrozenie života?

Môžu byť kŕčové žily ohrozením života? Samozrejme, že áno, a hoci symptómy sú zvyčajne liečiteľné a vyplývajú skôr z nášho zanedbávania a nedostatku intervencie počas výskytu kŕčových žíl, môžu byť aj oveľa horšie problémy. Najhoršia situácia je, keď sa trombus odlomí a ide spolu s krvou do pľúc, je to už hrozba pre naše životy. Preto nie je možné liečiť kŕčové žily len ako estetický problém. Poďme k nemu pristupovať ako k chorobe a keď sú naozaj pokročilí, poďme s nimi k lekárovi. Vyvinie správnu metódu liečby.

Ako liečiť kŕčové žily

Už vieme veľa o kŕčových žilách, ale určite chcete vedieť, čo robiť, aby ste sa ich zbavili. Ako znížiť viditeľnosť kŕčových žíl alebo ich úplne odstrániť? Čoskoro vám o tom povieme. Prijatie však bolo nevyhnutné, pretože pochopenie vlastností ich tvorby vám v budúcnosti pomôže predchádzať kŕčovým žilám a zachovať účinky liečby, ktorú budete používať.

Domáce prostriedky na kŕčové žily

Prvou látkou, ktorú použijeme pri domácom lieku na kŕčové žily, bude jablkový ocot. Poznáte ho dobre, pretože sa v našich sprievodcoch objavil mnohokrát. Dnes bude slúžiť ako prírodný prostriedok na dilatáciu žíl a protizápalový.

Ako ho používať? 

Vo večerných hodinách budeme trieť nohy s jablkovým octom tým, že robí masáž smerom k srdcu. Pohyby sa vykonávajú len jedným spôsobom, ako súčasne stimulovať krv do obehu. Liečbu používame každý deň.

Druhým spôsobom budú zelené paradajky. Možno sa vám to bude zdať divné, ale zelené paradajky sú majstrom, pokiaľ ide o obsah lykopénu, ktorý je antioxidantom. Zelené paradajky môžu fungovať takmer ako aspirín, vďaka čomu znižujú riziko vzniku krvných zrazenín.

Využívanie zelených paradajok však bude o niečo ťažšie, pretože z nich musíme urobiť to správne. Kombinuje však výhody zelených paradajok a octu. Na to budeme potrebovať:

 • 5 stredne veľkých zelených paradajok (zelená, nie nezrelá)
 • 1 pohár jablčného octu

Teraz paradajky nakrájajte na plátky a vložte do veľkej nádoby, a potom nalejte ocot. Zatvorte nádobu a skryte ju v špajzi dva dni. Po tejto dobe, vyberte veľa plátky paradajok z nádoby na pokrytie kŕčových žíl a zabaliť obväzom, nie príliš tesne. Po 40 minútach ich vytiahneme a nohy opláchneme studenou vodou. Liečbu opakujeme každý deň počas 14 dní, aby sme pozorovali účinky.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>