Rada lekárov: Neutierajte detskú pokožku s detskými vlhčenými utierkami, presne toto sa im môže stať

Detské utierky sú nevyhnutnosťou pre rodičov, pretože sú veľmi vhodné, keď potrebujete rýchlo priviesť dieťa do poriadku. Sú vhodné na to, aby ste si ich mohli vziať so sebou: môžete meniť plienky, utrieť ich lepivé ruky, tvár a dokonca aj hračky. Doteraz sme predpokladali, že sú úplne bezpečné, ale …

Mnohí rodičia si nemyslia, že pred zakúpením vlhkých utierok pre svoje deti, nie sú úplne bezpečné na použitie.

V dôsledku stále väčšieho a väčšieho výskumu vznikajú pochybnosti o tom, či detské obrúsky sú bezpečné pre jemnú pokožku dieťaťa. V skutočnosti väčšina lekárov dôrazne odporúča rodičom, aby úplne opustili používanie vlhkých utierok, pretože podobne kladú svoje deti veľkému riziku.

Podľa štúdie NBC News štúdia zistila, že detské vlhké utierky nie sú pre deti bezpečné kvôli jednej kľúčovej zložke. Výsledky testov boli znepokojujúce: deti vykazovali reakciu na túto zložku vo forme svrbiacej, vločkovitej, načervenalskej kože.

Profesorka dermatológie a pediatrie na Materskej univerzite v Connecticute, Dr. Mary Wu Chang, bola jedným zo špecialistov, ktorí túto štúdiu vykonali. Prešetrila prípady mnohých detí a nakoniec jej pozornosť upútala šesť unikátnych reakcií.

Jedna 8-ročná dievčina mala závažné vyrážky na zadku, ako aj okolo úst. Kvôli umiestneniu výsledkov reakcie na telo malého dievčaťa Dr. Chang dokázal zúžiť problém detských vlhkých utierok, ktoré dievča používalo. Spýtala sa matky dievčaťa, že dáva dieťaťu na osobnú hygienu a odpoveď bola „detské obrúsky“.

Pripomínajúc predchádzajúce štúdie, Dr. Chang narazil na prípad, ktorý sa vyskytol u belgického muža, ktorý mal silnú chemickú a alergickú reakciu na konzervačný prostriedok nazývaný metylizotiazolinón. Doktorka Chang spája túto konzervačnú látku s tou, ktorá bola v detských vlhkých utierkach.

Nepochybujte, že doktorka Chang vykonala špeciálnu analýzu, aby zistila, či je dievča alergická na túto konzervačnú látku. Samozrejme, test bol pozitívny. Rozhodnutie bolo celkom jednoduché: matka dievčaťa prestala tieto obrúsky používať a vyrážky čoskoro úplne prešli.

Počas ďalších 1,5 rokov doktor Chang našiel podobnú reakciu na ďalších 5 deťoch. Vďaka úspešnej liečbe prvej dievčiny doktor dokázal presvedčiť päť ďalších rodičov, aby pre svoje deti prestali používať obrúsky a vyrážky na koži týchto detí tiež veľmi rýchlo prešli.

Metylizotiazolinón bol nájdený v mnohých populárnych značkách, ako sú Johnson & Johnson, Cottonelle a Huggies. Keďže sa teraz ukázalo, že táto zložka predstavuje nebezpečenstvo pre zdravie detí, tieto spoločnosti opätovne skúmajú možnosť použitia vo svojich produktoch. Ich cieľom bolo pokúsiť sa nahradiť túto škodlivú chemikáliu neškodnou alternatívou.

Ďalší dermatológ, Dr. Ellen Frankel, tiež súhlasí s Dr. Chanom, že rodičia by nemali používať obrúsky pre svoje deti. Odporúčala:

„Vždy hovorím, že rodičia by za žiadnych okolností nemali používať vlhké utierky. Obsahujú veľké množstvo chemických látok, a môžu spôsobiť podráždenie kože, ktorá je už do istej miery prasknutia vzhľadom k tomu, že dieťa sedí v moči a výkaloch, a bolo dlho v plienke. “

Aby ste sa uistili, že táto škodlivá látka nespôsobuje rovnaké problémy v prípade vášho dieťaťa, pozrite sa na zložky, ktoré sú uvedené na obale detských vlhkých utierok. Ak v kompozícii uvidíte látku, ako je metylizotiazolinón, nemali by ste tieto obrúsky kupovať. Preto môžete zabrániť výskytu týchto hrozných vyrážok vo vašom dieťati.

Aj keď vlhké utierky sú najpohodlnejším spôsobom, ako udržať vaše dieťa čisté, riziko, ktorým vystavujete svoje dieťa, určite nestojí za to. Nezúfajte, pretože existuje veľa ďalších spôsobov, ako napríklad pripraviť si vlastné vlhké obrúsky doma s použitím iba prírodných ingrediencií alebo použiť uterák s teplou vodou!

Zdieľajte tento zaujímavý článok so svojimi priateľmi, nechajte ich tiež vedieť túto zaujímavú informáciu!

ZDROJ:redler.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>