Prezradíme, prečo je dobrý nápad namočiť si nohy do jablčného octu

Namáčanie nôh vo vode s jablkovým octom vám môže priniesť mnoho výhod. Jablkový ocot je liek známy od našich babičiek pre mnoho rôznych typov ochorení. Na jar a v lete namočili nohy vo vode s prídavkom jablčného octu. Ste zvedaví na aký účel?

Namočené nohy vo vode s jablkovým octom

Ocot má mnoho dobrých vlastností pre zdravie, ale v tomto prípade budem používať jeden z nich. Jablkový ocot má baktericídne vlastnosti, čo znamená, že namáčanie nôh nám môže priniesť mnoho výhod. Nielenže zabije zápach nôh, ktorý je prirodzený pre naše nohy, ale bude sa starať aj o ich zdravie.

Nohy sa potia, na tom nie je nič zvláštne. Chodíme v obuvi a ponožkách celý deň. Vlhkosť spôsobuje rast baktérií, ktoré sú vinníkom tvorby nepríjemného zápachu. Preto, ak máte problém s týmto a chcete sa zbaviť nepríjemného zápachu nôh, ktorý môže byť trápne, keď sme u hostí, začnite ich namáčať vo vode s jablkovým octom.

Pripravte si vlažnú vodu. Na každý liter vody pridajte 1/4 šálky jablčného octu a moč v takej zmesi nôh po dobu 15 minút. Potom ich dobre osušte. Opakujte liečbu denne po dobu jedného týždňa a vaše nohy získajú novú sviežosť.

Táto metóda bude fungovať aj vtedy, keď máte problémy s opuchom nôh, napríklad po úplnom pracovnom dni, keď stojíte na nohách. Nohy sú boľavé a opuchnuté. Potom ich dáme do tej istej pripravenej vody s octom. Všetky chodidlá musia byť pod hladinou vody. Vďaka tomu sa zbavíte opuchu.

Zdravotné vlastnosti jablčného octu

Jablkový ocot môže byť užitočný pri chudnutíStimuluje metabolizmus a zvyšuje množstvo spáleného tukového tkaniva . Uľahčuje rozklad tukov a zlepšuje trávenie. To je dôvod, prečo veľa ľudí pije pohár vody ráno s lyžičkou jablčného octu a medu. 

Okrem toho, jablkový ocot tiež má rad ďalších dobrých zdravotných vlastností.

  1. Ukľudňuje nervový systém
  2. Čistí telo od toxínov
  3. Podporuje chudnutie
  4. Odkysľuje žalúdok
  5. Zlepšuje trávenie
  6. Posilňuje imunitu
  7. Posilňuje cievy
  8. Zabraňuje ateroskleróze
  9. Znižuje krvný tlak
  10. Podporuje tvorbu červených krviniek

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>