Pred vykonaním dôležitej skúšky alebo dôležitého rozhovoru si privoňajte rozmarín, jeho úžasná vôňa vám zlepší pamäť o 75%

Rozmarín sa používa v ľudovej medicíne už niekoľko storočí. Dokonca aj v starovekom Grécku študenti nosili vetvičku vo vlasoch v predvečer skúšok.

Verili, že zlepšuje pamäť.

Odkaz na rozmarín je tiež v Shakespearovom Hamlete, keď hovorí Ofelia:

„Tu je rozmarín, pre pamäť; Pýtam sa vás, milujem a pamätajte. „

Štúdie ukazujú, že táto rastlina obsahuje kyselinu ursolovú, látku, ktorá bojuje proti voľným radikálom, ktoré poškodzujú mozog s vekom. Existujú aj iné kyseliny, ktoré bránia radikálom poškodzovať molekuly DNA.

Rozmarín zabraňuje rozpadu acetylcholínu, chemickej látky, ktorá slúži ako palivo pre mozgové bunky zodpovedné za pamäť a komunikáciu.

Niekoľko vážnych vedeckých pokusov ukázalo, že esenciálny olej z rozmarínu zvyšuje šancu na zapamätanie si zložitých nových informácií o 60-75%. V každom prípade to bolo presne tak, že hodnotenia v pamäťových testoch a pozornosti boli vyššie pre tých, ktorým im dali dýchať pred skúškou.

Prečo sa to deje?

Časopis pre odborníkov v psychofarmakológii Terapeutické pokroky v psychofarmakológii naznačujú, že príčinou je zlúčenina 1,8-cineol. Nachádza sa v rozmaríne a existuje dôkaz, že zlepšuje výkon pamäti.

Vedci odporúčajú, aby pred vykonaním dôležitých úloh vdychovali výťažok z rozmarínu. Ak to urobíte, čas dôležitých stretnutí, rokovaní a rozhovorov začne zažívať menej stresu a rýchlosť a presnosť myslenia sa zvýši aspoň o polovicu. Nálada sa tiež zlepší.

Čím vyššia je koncentrácia 1,8-cineolu v krvi, tým lepšie sú výsledky!

Moderné fytoterapie používajú rozmarín ako mierne anestetikum, ktoré zmierňuje migrény a bolesti brucha.

Možno je čas si ho zaobstarať?

ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>