Poznáme najčastejší dôvod prečo ženám vypadajú vlasy, nepodceňujte ho

Ak si všimnete, že vaše vlasy príliš padajú, nepodceňujte to. U žien to zvyčajne znamená jednu vec a stojí za to konzultovať s vaším gynekológom, keď si všimnete tento typ symptómov. Najčastejšie sú hormonálne poruchy, presnejšie príliš vysoké hladiny testosterónu a príliš nízke hladiny estrogénu.

Príliš vysoké hladiny testosterónu u žien

Nadbytočný testosterón u žien sa prejavuje inak, ale často sa spája s nadmernou stratou vlasov. Navyše môže byť nadmerné vypadávanie na miestach, kde predtým neboli, ako sú ženské fúzy alebo tmavé vlasy na brade. Môžete mať akné, zmenený hlas alebo nepravidelné menštruácie. Stojí za to ísť za gynekológom, pretože problém je ľahko vyriešiť. Často sa podáva antikoncepcia.

Ako dobre vieme, testosterón je mužský hormón a ženský estrogén. Aj u žien sa produkuje v ovariech v malých množstvách a plní svoju špecifickú úlohu v tele. Jeho hladina musí byť regulovaná hypofýzou, a keď je príliš veľa, objavia sa negatívne účinky.

Svoju hladinu môžete skontrolovať tým, že si dáte spraviť krvný test. Jeho hodnota by mala byť v rozmedzí od 0,69 do 2,77 nmol / l. Pred vykonaním testu je však najlepšie jednoducho ísť na svojim gynekológom. Dôvodom nadmernej produkcie testosterónu môže byť polycystická choroba vaječníkov, slabá adrenálna funkcia alebo dokonca nádor vaječníkov. Preto nestačí jednoducho liečiť symptóm, ale potrebujete vedieť príčinu.

Najbežnejšie príznaky príliš vysokých hladín testosterónu u žien

  1. Nadmerné vypadávanie vlasov
  2. Akné
  3. Abdominálna obezita
  4. Vysoký tlak
  5. Zmenený hlas
  6. Nadmerný rast vlasov v miestach charakteristických pre mužov

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>