Potrebujete sa rýchlo zbaviť modrín? Príroda vám v tom rada pomôže

Modriny sa môžu liečiť prirodzenými prostriedkami vždy, keď neexistujú žiadne ďalšie príznaky, ktoré by mohli naznačovať komplikácie, ako sú zlomeniny alebo prasknuté kosti alebo vnútorné krvácanie.

Nie je ťažké dostať modrinu. Pravdepodobne mnohokrát ste premýšľal, ako rýchlo a efektívne zbaviť modriny z vášho tela. Normálne modriny na koži potrebuje asi dva týždne na úplné uzdravenie. V závislosti od počtu poškodených ciev a rozsahu modrín môže byť tento čas kratší alebo dlhší.

Často je malá rana dosť na to, aby vznikla fialová modrina a bolesť poškodeného tkaniva. Potom malé cievy pod kožou prasknú a krv uniká do okolitých tkanív a odfarbí epidermu.

Takéto prestávky môžu mať rôzne farby a odtiene. Zvyčajne na začiatku berú farbu tmavo červenej, tmavomodrej, čiernej alebo fialovej, a časom sa zmenia na žltú a zelenú, nakoniec úplne zmiznú.

Čas regenerácie tkaniva závisí od sily nárazu alebo pádu. Existuje však mnoho prírodných prostriedkov, ktoré môžu urýchliť hojenie. Spoznajte najlepšie domáce opravné prostriedky, ktoré vám umožnia zbaviť sa modrín v krátkom čase a tiež im zabránia formovaniu v budúcnosti.

Ako sa zbaviť modrín? – N aich type záleží

Modriny môžu byť spôsobené nielen zraneniami a modrinami, ale aj následkom operácie alebo choroby. Existuje mnoho ochorení, ktoré zvyšujú riziko poškodenia podkožných ciev aj pri miernom objatí alebo náraze.

To platí okrem iného v prípade hemofílie, leukémie, ochorenia obličiek alebo pečene.

Ďalšou príčinou modrín môžu byť aj nedostatky živín, najmä niektorých vitamínov.

Preto, ak ste si všimli podobný problém v sebe, najprv si prezrite svoju dennú stravu, aby ste zabezpečili, že poskytnete svojmu telu všetky základné zložky.

Ako sa zbaviť modrín v domácich cestách?

Keď narazíte alebo spadnete a máte účinnú modrinu na koži, uistite sa, že používate niektorý z domácich prostriedkov na urýchlenie hojenia pohmoždenín.

Pomôžu vám zbaviť sa nevzhľadných zmien pod epidermou rýchlejšie, posilnia cievy a pomôžu zmierniť bolesť.

1. Použitie ľadu pomôže zbaviť sa modrín

Iste ste túto metódu raz použili. Aby boli jeho výsledky skutočne účinné, odporúča sa nečakať na výskyt modrín, ale aplikovať ľad na kožu hneď po zasiahnutí. Vďaka tomu okamžite znížime opuchy a zabránime tomu, aby sa krv z poškodených ciev vytratila.

Kocky ľadu obalené látkou alebo plastovým vreckom, ako aj kúsky mrazeného mäsa alebo balenie mrazeného hrachu budú fungovať ako zábal. Najdôležitejšie je konať okamžite. Je tiež zakázané aplikovať ľad priamo na pokožku, pretože sa môže vyskytnúť omrzliny alebo hlboké podráždenie pokožky.

Tiež si uvedomte, že ľadové obaly sa neodporúčajú pre otvorené rany, pretože to môže viesť k infekcii a prehĺbeniu opuchu. Použite ľad vždy, keď narazíte, ale nie je sprevádzaný krviprelievaním.

2. Jablkový ocot

O vlastnostiach jablčného octu sme už mnohokrát písali. Nepochybne je to všestranný produkt, ktorý sa používa vo veľmi odlišných oblastiach: ako doplnok k jedlám, prírodný prostriedok, metóda na boj proti zbytočným kilogramom, chemoterapeutický čistiaci prostriedok …

Za zmienku stojí aj jeho vlastnosti, ktoré zmierňujú modriny a urýchľujú liečbu modrín.

 • Ak sa chcete zbaviť modrín alebo výrazne znížiť ich viditeľnosť, odporúča sa zmiešať roztok studenej vody a jablčného octu.
 • Navlhčite vatový tampón, tampón alebo čistú handričku s roztokom a aplikujte na bolestivé miesto. Liečivé látky obsiahnuté v octe budú pôsobiť okamžite: zlepšia krvný obeh, zmiernia opuchy a zabránia stmavnutiu kontúzie.

3. Soľ a citrón pomôže zbaviť sa modrín

Citrón v kombinácii so soľou tiež výrazne znižuje viditeľnosť modrín a zlepšuje stav zlomenej kože.

Ak chcete pripraviť tento domáci liek, navlhčite čistú handričku alebo vreckovku čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy s trochou soli.

Aplikujte obklad na rozbité miesto a nechajte ho asi 30 minút


5. Slnko a masáž

Teplé slnečné lúče môžu mať veľmi pozitívny vplyv na poškodené epidermálne tkanivo. Ukazuje sa, že ultrafialové lúče rozbíjajú bilirubín ktorý spôsobuje modriny . V dôsledku toho zabraňujú tomu, aby sa koža stala charakteristickou farbou pre modriny.

 • Ak navyše urobíte jemnú masáž zlomenej oblasti, krv sa stratí a zlepší sa vzhľad pokožky.

Ako sa zbaviť modrín? – Tipy

Nižšie nájdete niekoľko užitočných tipov, ako postupovať v prípade pomliaždeniny na zmiernenie opuchu a zabránenie vzniku nevzhľadných modrín.

 • Držte končatinu hore. Týmto spôsobom budete zmierňovať bolesť a napätie vyplývajúce z poranenia.
 • Okamžite aplikujte studený obklad. To vám pomôže zmierniť opuchy a opuchy, rovnako ako zabrániť nadmernému krviprelievaniu z poškodených ciev.
 • Obmedzte aktivitu zlomenej končatiny. Napríklad, ak narazíte na ruku alebo nohu, vyhnite sa státiu alebo chôdzi 24 hodín.
 • Najlepšou liečbou je bezpochyby prevencia alebo predchádzanie situáciám, v ktorých vystavujeme naše telo modrinám. Na tento účel nosiť vhodnú obuv a používať zdravý rozum v nebezpečných situáciách.
 • Na druhej strane, v prípade detí, stojí za to ich upozorniť, aby boli opatrní pri hraní. Nemali by byť tiež na nebezpečných miestach bez dozoru dospelých.
 • Ak bol vplyv silný, môžete siahnuť po lieku proti bolesti.
 • V prípade modrín sa neodporúča aspirín, pretože môže tiež zvýšiť prietok krvi v mieste poranenia.
 • Obohaťte svoju stravu o produkty bohaté na vitamín C – podporuje liečbu modrín.
 • Ak sú veľké modriny, pozorne sledovať ich vývoj. V prípade, že nevidíte žiadne zlepšenie, choďte na pohotovosť alebo navštívte lekára. Možno je to príznak iného zdravotného problému.
 • Ak je modrina okolo oka a narúša správne videnie, okamžite vyhľadajte lekára.

ZDROJ:krokdozdrowia.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>