Posypte citrón s korením a soľou! Táto neuveriteľná kombinácia dokáže vyriešiť 10 zdravotných problémov lepšie ako akékoľvek lieky

Soľ, citrón a korenie sa môžu zdať skôr ako veci na korenie vášho šalátu, ale tieto tri neuveriteľné zložky môžu byť použité ako lieky, a to buď samostatne alebo spoločne.

Mnohé komunity na svete používajú tieto zložky na liečenie každodenných ochorení.

V tomto článku odhalíme 10 rôznych a jednoduchých spôsobov, ako liečiť a vyliečiť bežné prechladnutia doma pomocou niektorých z týchto troch prírodných zložiek. Nepochybne prinesú nasledujúce recepty pozoruhodné výsledky.

1. Bolesť hrdla

Na zmiernenie bolesti v krku by ste mali zmiešať 1 lyžičku citrónovej šťavy s ½ lyžice čierneho korenia a 1 polievková lyžica morskej soli v pohári teplej vody. Na upokojenie bolesti niekoľkokrát denne vyplachujte hr túto zmes.

 2. Žlčové kamene

Žlčové kamene sú usadeniny tráviacej tekutiny vytvorenej v žlčníku. Sú veľmi bolestivé a môžu upchať tráviaci systém. Zvyčajne sú chirurgicky odstránené. 
Ale niektorí ľudia, aby zmiernili bolesť, zoberú 1 čierne korenie a citrón a 3 lyžičky olivového oleja, aby rozpustili kameň.

3. Plný nos

Aby ste uľahčili vyčerpanosť, stačí len  zmiešať rovnaké množstvá čierneho korenia, škorice, kmínu a kardamového semena, rozmiešať ich na tenký prášok a vôňu alebo vdychovať zmes.

4. Bolesť v krku

Na uzdravenie slizníc v ústach do pohára teplej vody rozpustite 1 lyžicu himalájskej soli. Po každom jedle vyplachujte ústa. Vyčistí zlé baktérie a pomôže uzdraviť. Ak ste dosť odvážni, pridajte trochu citrónu.

5. Chudnutie

V pohári vody zmiešajte 1/4 čajovej lyžičky mletého čierneho korenia, 2 lyžice citrónovej šťavy a jednu lyžicu medu, dobre premiešajte a každodenne pijte kombináciu.

 

6. Nevoľnosť

Na zmiernenie nevoľnosti premiešajte  jednu lyžicu čierneho korenia a jednu lyžicu čerstvého citrónu v plnom pohári teplej vody. Pite pomaly.

7. Astmatický útok

Čierne korenie vám tiež pomôže znížiť astmatické záchvaty. Potrebujete variť 8 až 10 zŕn korenia, 2 klinčeky a 10 až 15 listov bazalky vo vode. Nechajte to variť 15 minút a pridajte 2 lyžice medu. Môžete tiež pridať nejaké mlieko na zlepšenie chuti a piť. 

8. Bolesť zubov

Aby trpíte na bolesť zubov, premiešajte mletú čiernu korenie s klinčekovým olejom a aplikujte masť na postihnutú oblasť.

9. Prechladnutie a chrípka

Ak chcete vyliečiť prechladnutie, stačí len  stlačiť polovicu citrónu  do šálky vriacej vody. Nechajte kôru a dužinu nasiakať 10 minút. Potom odstráňte citrón a pridajte čajovú lyžičku alebo organický med. Môžete piť toľko, koľko potrebujete na vyliečenie z prechladnutia.

10. Krvácanie z nosa

Ak chcete zastaviť nepríjemné krvácanie z nosa,  aplikujte na bavlnenú guľôčku trochu čerstvej citrónovej šťavy  a vložte ju  do nosnej dierky.  Počas tohto postupu sa uistite, že hlava je mierne naklonená dopredu. Týmto spôsobom zabráňte tomu, aby krv pretekala do krku a spôsobila nevoľnosť. Krvácanie z nosa sa zastaví v priebehu niekoľkých minút! 

ZDROJ:keepyourbody.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>