Pod prikrývku položte mydlo a zistite, čo sa stane. Čoskoro uvidíte výsledky

Trik s uvedením mydla pod posteľ list sa môže zdať nezrozumiteľné, ale táto metóda už pomohol mnohým ľuďom!

Nadšenci tejto techniky si sťažovali na časté kŕče v lýtkach a nohách počas spánku. Ako vieme dokonale, bolesť, ktorá spôsobuje kontrakciu, môže byť veľmi silná a je ťažké ju zbaviť. Avšak, bol nájdený spôsob, ktorý už pomohol mnohým ľuďom!

Jediné, čo musíte urobiť, je dať si mydlo pod posteľnú bielizeň pred spaním a ísť spať. Ako to pomáha? Veda nešpecifikuje presné dôvody, prečo by mydlo pomohlo. To nepotvrdzuje pravdu tejto techniky, ale tiež nepopiera. Nie je presne známe, ako sa mydlo zaoberá kontrakciou svalov – možno je to účinok vylučovanej látky alebo placeba. Nezmení to však skutočnosť, že táto metóda pomohla mnohým ľuďom, a všimli si účinky za menej ako hodinu!

Odkiaľ pochádzajú kŕče?

Mnohé faktory môžu ovplyvniť kontrakcie. Hlavným dôvodom ich vzniku je nedostatok horčíka, draslíka a vápnika v našom tele. Každá z týchto zložiek je zodpovedná za špecifickú funkciu v našom tele. Draslík je zodpovedný za správne fungovanie nervovosvalového systému a horčík podporuje správne fungovanie nervového vedenia. Vápnik je na druhej strane stavebným kameňom kostí a zabraňuje ich rednutiu.

Ďalším dôvodom, prečo máme problém s výskytom svalových kŕčov, je príliš veľa kávy. Vyplachuje z tela veľa látok, ktoré potrebujeme. To isté platí pre alkoholické a energetické nápoje, ktorým je potrebné sa vyhnúť.

Fyzická námaha a konkrétne pretrénovanie môže byť tiež dôvodom svalovej kontrakcie. Naše telo začína robiť mnohé zmeny vo výrobe vhodných hormónov , čo má za následok svalovú kontrakciu.

Iné metódy pre svalové kŕče

Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ktorý môžeme použiť v prípade kontrakcie, je natiahnutie svalov v opačnom smere, ako je kontrakcia. V prípade bolesti v holennej kosti si vezmite nohu do rúk a vytiahnite si nohu k hrudníku. Potom sa sval natiahne.

Ďalším spôsobom je použiť teplý obklad, ktorý zahreje miesto. Treba však pripomenúť, že ak sa kontrakcia objaví, keď sa naše telo zohreje, obklad by mal byť studený a navyše môžeme piť studenú vodu, aby sme znížili telesnú teplotu.

Samozrejme, človek by mal venovať pozornosť predovšetkým našej strave bohatej na horčík, vápno a draslík. Vďaka tomu môžeme zabrániť nepríjemným svalovým kontrakciám!

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>