Po týchto 7 produktoch bude každý rýchlo zaspávať! Keď ich začnete jesť – zabudnete na nespavosť!

Zdravý spánok je kľúčom k dobrému zdraviu. Niektoré zdravotné problémy, ako je vysoká úroveň stresu, cukrovka typu 2, obezita, hypertenzia a kardiovaskulárne problémy, môžu spôsobiť vážne poruchy spánku. Odhaduje sa, že viac ako 60% Američanov má problém spať.

Správny spánok, pravidelná fyzická aktivita a vyvážená strava sú pre vaše zdravie veľmi dôležité. Väčšina ľudí sa spolieha na liečbu nespavosti. Odporúčame vám však, aby ste najprv analyzovali stravu a  až potom požiadali o pomoc lekára.

 Týchto 7 produktov vám pomôže rýchlo zaspať a obnoviť cyklus spánku

1. Banán

Každý večer by ste mali jesť banán pred spaním. Tí, ktorí trpia cukrovkou, by mali znížiť dávku na polovicu banánov. Banány sú vynikajúcim zdrojom draslíka, ktorý pomáha predchádzať kŕčom. Obsahujú tiež horčík, ktorý zlepšuje spánok a poskytuje relaxáciu svalov. Okrem toho sú banány bohaté na tryptofán, známy svojou schopnosťou bojovať proti nespavosti.

2. Losos

Veľa štúdií tvrdí, že losos je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, čo môže pomôcť vášmu telu relaxovať a znížiť úroveň stresu. Okrem toho obsahuje vitamín B6, ktorý zvyšuje stimuláciu melatonínu (hormónu spánku). Losos je výborný zdroj bielkovín, takže sa budete cítiť dobre v noci. Podľa nedávnej štúdie ľudia, ktorí pravidelne konzumujú losos, majú vyššiu hladinu vitamínu D a lepší spánok.

3. Harmančekový čaj

Bylinné čaje sú známe svojou schopnosťou zlepšiť spánok. Harmančekový čaj je jedným z najefektívnejších čajov. Obsahuje flavinoid apigenín, ktorý má utišujúci účinok a prispieva k liečbe porúch spánku. Čaj vyrobený z mäty, valerianu a levandule pomôže vášmu telu relaxovať. Majte na pamäti, že pred pôrodom by ste nemali piť čierny ani zelený čaj, lebo sa správajú ako stimulanty a nemusia vás nechať zaspať!

4. Hygiena

Ľudia s nedostatkom vápnika často trpia nespavosťou. Preto by ste mali piť mlieko, jogurt a iné mliečne výrobky, aby ste telu dostali potrebné množstvo vápnika. Môžete tiež zahrnúť ďalšie potraviny bohaté na vápnik, ako je zelená zelenina (kapusta alebo koláče).

5. Čerešňa

Cherry je tiež veľmi užitočné pri liečbe nespavosti. Jeden pohár čerešňovej šťavy (250 ml) zvyšuje hladinu melatonínu (hormónu spánku). To zase vedie k lepšiemu spánku. Melatonín reguluje takzvaný cirkadiánny rytmus (cyklus spánku-prebudenie). Rovnaké výsledky môžete dosiahnuť tým, že medzi jedlami budete jesť čerstvé alebo sušené čerešne.

6. Celé zrná

Celé zrná, ako je bulgar a jačmeň, sú bohaté na horčík. Spravidla ľudia nekonzumujú potraviny bohaté na horčík, čo môže viesť k nedostatku horčíka. Nedostatok horčíka vedie k poruchám spánku.

7. Kakao

Šálka ​​kakaa pred spaním je veľmi užitočným výrobkom. Pôsobí ako prírodný upokojujúci prostriedok a obsahuje horčík, ktorý zlepšuje spánok. Okrem toho nesladený kakaový prášok obsahuje tryptofán, ktorý pomáha bojovať proti nespavosti.

ZDROJ:budetezdorovy.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>