Po prečítaní tohto článku zahodíte lieky proti štítnej žľaze a začnete používať radšej tento olej

Mnoho štúdií skúmalo vzťah medzi kokosovým olejom, metabolizmom a chudnutím. Podľa výsledkov je kokosový olej vynikajúcim zdrojom silných mastných kyselín, ktoré zvyšujú metabolizmus, dodávajú telu energiu a podporujú chudnutie.
Jedným z hlavných dôvodov, prečo konvenčné lieky nie sú účinné pre viac ako 80% ľudí trpiacich nedostatočnou štítnou žľazou (hypotyreóza), je autoimunitné ochorenie.

Časté príznaky poruchy štítnej žľazy

1. Trvalá únava

U jedincov, ktorí dostatočne spia, sú asi 9 hodín a stále sa cítia unavení, je možné, že majú nedostatočne štítnu žľazu. Samozrejme existuje mnoho ďalších zdravotných stavov, ktoré môžu viesť k chronickej únave, ale všeobecne sa uznáva ako skorý príznak ochorenia štítnej žľazy.
2. Mozgová hmla

Porucha hyperaktivity s deficitom pozornosti vrátane nedostatku koncentrácie a pamäte, ako aj mozgovej hmly môže byť skutočnou indikáciou poruchy štítnej žľazy. Nedostatočná štítna žľaza je spojená s problémami s pamäťou, zatiaľ čo nadmerná štítna žľaza vedie k zlej koncentrácii.
3. Tráviace problémy

Časté pohyby čriev ako aj hnačka sú príznaky hypertyreózy, zatiaľ čo zápcha je častým príznakom hypotyreózy.

4. Zmeny nálad

Časté zmeny nálady sú ďalším častým príznakom poruchy štítnej žľazy. Nadmerná štítna žľaza spôsobuje nervozitu a úzkosť. Depresia, podráždenosť a zraniteľnosť môžu byť spôsobené nedostatočnou štítnou žľazou.

5. Prírastok nadbytočnej hmotnosti

Nevysvetliteľné a rýchle zvýšenie telesnej hmotnosti je často spojené s ochorením štítnej žľazy.
Medzi ďalšie príznaky poruchy štítnej žľazy patrí: krehké nechty, precitlivenosť na chlad a teplo, strata vlasov a zvonenie v ušiach.

Kokosový olej a štítna žľaza

Na rozdiel od polynenasýtených tukov nachádzajúcich sa v mnohých potravinách je kokosový olej bohatý na „zdravé“ nasýtené tuky. Obsahuje mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom a kyselinu laurovú. Kyselina Laurová a ďalšie mastné kyseliny v kokosovom oleji majú schopnosť chrániť pred infekciami vírusmi, baktériami, kvasinkami, hubami a parazitmi.
Jedinečná štruktúra kokosového oleja z neho robí vynikajúci zdroj energie pre organizmus a jeho špecifická rovnováha tuku je prospešná pre štítnu žľazu.
Nezdravá strava a vysoká hladina cukru v krvi môžu mať vážny vplyv na funkciu štítnej žľazy. Kokosový olej so svojimi zložkami má schopnosť zvyšovať dobrú hladinu cholesterolu a súčasne znižovať zlé hladiny cholesterolu.

Vyživujte svoju štítnu žľazu

Existuje veľa živín a potravín, ktoré môžu prispieť k zdravej činnosti štítnej žľazy. Keď ich začleníte do svojej výživy, mali by ste si všimnúť významné zlepšenie zdravia štítnej žľazy. Zdravotníci odporúčajú konzumovať iba kokosový olej a extra panenský olivový olej.
Mnoho ľudí veľmi zlepšilo svoje zdravie štítnej žľazy, zvýšilo svoju energiu a schudlo tým, že do svojej každodennej výživy zahrnuli 2 až 3 lyžice panenského kokosového oleja. Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť. Najviditeľnejšou metódou je varenie s kokosovým olejom. Výborne chutí so všetkým, od restovanej cibule alebo zeleniny po pečené jedlá a vajcia.
Môžete tiež pridať jednu alebo dve polievkové lyžice kokosového oleja do svojho obľúbeného smoothie a cítiť najväčší prínos tohto oleja pre vaše zdravie štítnej žľazy, ako aj pre vaše celkové zdravie.

ZDROJ: Healthy Lifestyle Zone.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>