Pijete svoj obľúbený nápoj priamo z plechovky? Chyba, radšej si ho prelejte do pohára

Konzervované nápoje sú veľmi obľúbené. Keď chceme niečo piť rýchlo, často ideme do obchodu a vyberieme si nápoj v plechovke. Utierate plechovku skôr, ako ju vypijete? Viete, koľko baktérií je na ňom? Zvyčajne nevedomky nasmerujeme plechovku na naše pery.

Nepite nápoje priamo z plechovky

Nápoje v plechovkách predtým, ako narazili do obchodu, pravdepodobne prešli dlhú cestu a ležali v sklade nejakú dobu. Neuvedomujeme si, aké baktérie na nich môžu byť. Mnoho ľudí s plechovkou sa mohlo dotýkať, a to aj dotykom v obchode. V skladoch môžu byť potkany a červy. K tomu všetkému prichádza prach a roztoče, ako aj hmyz.

Keď otvoríme plechovku, zatlačíme veko do vnútra. Je neustále v kontakte s nápojom, čo znamená, že všetky baktérie pristávajú v našich ústach.

Boli vykonané laboratórne testy, ktoré dokonca zistili moč na hliníkových plechovkáchPitím z takejto plechovky môžete chytiť vírus, ktorý môže dokonca viesť k smrti. Je lepšie kúpiť nápoje vo fľašiach, najmä pre deti.

Ak to už inak nejde, odporúča sa, pred každým použitím plechovky riadne umyť.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>