Perfektný elixír, ktorý očistí telo, zlepší prácu tráviaceho systému a dodá vám pocit ľahkosti

Poruchy trávenia sú čas od času každý z nás. Preto potrebujeme nástroj, ktorý zabráni tomuto stavu alebo pomôže vrátiť všetko do normálu. Vytvorili sme recept na elixír, ktorý očistí telo, zlepší prácu tráviaceho systému a dodá vám pocit ľahkosti. 

Chia semená

Chia semená

Semená Chia majú veľké množstvo rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Opuch a 15-krát viac v kombinácii s tekutinami a tvoriace druh gélového plniva, poskytujú dlhú saturáciu tela, dodávajú energiu a čistia tráviaci systém. Jedna časť obsahuje odporúčanú dávku vlákniny denne, semená pomáhajú vyrovnať hladiny inzulínu, aby sa zlepšil proces trávenia. Semená Chia vytvárajú želatínovú substanciu v žalúdku a pôsobia ako prebiotikum, podporujú rast prospešných baktérií v čreve, môžu tiež pomôcť znížiť chuť na cukor a podporiť proces chudnutia. 

Citrón

Citrón prispieva k procesu trávenia a črevného čistenia. Pri trávení potravy je dôležité, aby telo malo čas prijať a asimilovať čo najväčšie množstvo užitočných živín a udržiavať hladinu inzulínu na požadovanej úrovni. Kyseliny obsiahnuté v citrónovej šťave prispievajú k tomuto procesu, zlepšujú vstrebávanie živín a znižujú nadúvanie. Vaše telo stimuluje pečeň a odstraňuje toxíny, citrónová šťava má mierny diuretický účinok, ktorý tiež pomáha zbaviť sa toxínov.

 Grapefruit

Chronický stres môže byť škodlivý pre vaše celkové zdravie a pohodu. Chronický stres je výsledkom stresu vášho tela s takou frekvenciou, že nemá dostatok času na aktiváciu relaxačnej odozvy. Toto je miesto, kde prichádza do hry depresia, a tu musíte konať, aby ste tomu zabránili. Grapefruit obsahuje tryptofán (chemikália, ktorá je zodpovedná za pocit ospalosti po veľkom množstve jedla). Úroveň tryptofánu v grapefruitovej šťave nám umožňuje pokojne spať. Pitie pohára grapefruitovej šťavy tesne pred spaním podporuje zdravý spánok a zmierňuje tieto dráždivé symptómy a účinky nespavosti. Grapefruit obsahuje veľké množstvo vody, čím zabraňuje dehydratácii, pomáha pri vykladaní zažívacieho systému a pri reštarte. 

Zázvor 

Jedným z najvýkonnejších prínosov zázvoru je jeho schopnosť udržiavať zdravie a predchádzať poruchám trávenia (vrátane bolesti, pálenia záhy, ťažkosti a nepohodlia). Tento elixír je najlepší spôsob, ako podporiť zdravé trávenie! Začnite dnes žiť zdravšie a šťastnejšie!

Elixír Recept

zloženie:

  • 500 ml teplej filtrovanej vody
  • 1 lyžička chia semienka
  • ½ citrónovej šťavy
  • ¼ čerstvý grapefruitový džús
  • kúsok čerstvého zázvoru, strúhaný
  • Stevia podľa chuti

 Príprava:

V panvici priviesť vodu do varu. Vypnite sporák, umiestnite strúhaný zázvor do hrnca a nechajte ho variť. Pridajte citrónovú a grapefruitovú šťavu, chia semená. Nechajte pôsobiť 15–20 minút, kým sa semená chia nenaplnia. Užite si to! Cook s láskou! 

ZDROJ:econet.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>