Overené domáce tipy, ako sa zbaviť zubných kazov a bolesti zubov, naozaj vždy pomôžu

Zubné kazy a bolesti zubov sú svetovými problémy u všetkých vekovýchkategórií ľudí. 

Ak trpíte bolesťami zubov, alebo máte problémy so zubnými kazmi, je tento článok práve pre vás. 

Dôvodom, prečo trpíte zubnými kazmi môže byť zlá zubná hygiena alebo niektoré potraviny. Vedci taktiež preukázali, že problémy so zubami majú tiež ľudia,nemá normálne prísun potraviny, teda ľudia, ktorí trpia nenocí zvanú bulímia alebo anorexia. Starať o zuby sa musí každý. Výhodu majit dospelí ľudia, ktorí keď zistí akúkoľvek bolesť zuba, alebo najmenší problém, vedia ako ho ihneď vyriešiť. Problém nastáva u malýchdetí. Ako rodičia musíte dbať na správnu hygienu a kontrolovať deťom ich chrup každý deň, inak je veľké riziko, že sa chrup bude kaziť.

Najčastejšími príznakmi sú: bolesti zubov, zubné citlivosť na veľmi teplé alebo studené nápoje či potraviny, bolesti zubov pri hryzenie, viditeľné diery v zuboch.

Čo robiť?

  1. Klinček – klinček je najlepšie ingrediencie pre liečbu takmer akýchkoľvek problémov so zubami. Má protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. To znižuje bolesť zubov.
  2. Soľ – lyžičku soli rozpustite v pohári s teplou vodou a vyplachujte ústa. Snažte sa, aby sa roztok dostal na postihnuté miesta. Opakujte toto 3x denne.
  3. Cesnak – cesnak je prírodné antibiotikum a dá sa využiť vo všetkých liečbach, teda aj pri liečbe zubov.
  4. Sladké drievko – podľa amerických vedcov môže koreň zo sladkého drievka udržať vaše zuby zdravé.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>