Opuchnuté nohy budú minulosťou. Tento jednoduchý trik pomôže zbaviť sa edému

Ráno: Zobudil som sa, vstal na váhu, videl som strašné čísla – 3-4 kg viac ako obvykle! Jedol som veľa včera? Alebo sa váha pokazila?

Nie. Všetko kvôli zadržiavaniu vody v tele. Stáva sa to najmä u tehotných žien, ľudí, ktorí nie sú najaktívnejším životným štýlom, alebo u pacientov užívajúcich špeciálne lieky. Tam sú opuchy, ako sme si už všimli, v nohách, na rukách, menej často – na bruchu.

Avšak našťastie existujú prirodzené spôsoby, ako sa zbaviť tohto nepríjemného problému. Pozrime sa, čo prispieva k opuchu.

Slané potraviny

Časté používanie našich obľúbených hamburgerov, hranolčekov alebo vo všeobecnosti solené, veľmi často vedie k edému. Zvlášť ak nebudeme piť dosť. Nadmerné množstvo soli v tele spôsobuje, že voda si zachováva rovnováhu. Na vyriešenie tohto problému je celkom jednoduché: jesť menej slané.

Nedostatok vody

Mnohí z nás vedia tento problém. Keď telo nedostáva dostatok vody, snaží sa ho držať na vlastnú päsť, čo spôsobuje opuch.

2 litre denne by bolo dosť. Nedostatok tekutiny môže byť kompenzovaný aj u uhoriek alebo inej zeleniny s vysokým obsahom vody.

Nedostatok horčíka

Nedostatok horčíka určite povedie k zadržiavaniu vody v tele, pretože táto látka je jednoducho nevyhnutná pre fungovanie nášho metabolizmu.

Avokádo, špenát alebo prírodný jogurt je neuveriteľne bohatý na horčík. Okrem toho sú nielen zdravé, ale aj veľmi chutné. Časté používanie týchto produktov určite ovplyvní zdravotný stav a pomôže aj tým, ktorí chcú schudnúť.

Zdravá strava a zdravý životný štýl budú postupne viesť k požadovaným výsledkom. Je len potrebné zmeniť naše zlé návyky na pozitívne. Vezmite na vedomie!

ZDROJ:interesbook.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>