Opar dokáže potrápiť. Tieto skvelé domáce lieky vás ich zbavia

Stres, zranenie, choroba, tj oslabenie imunitného systému, aktivuje latentný vírus, ale pri prírodných liekoch môžeme tiež spôsobiť opar!

Vírus, ktorý sa šíri kvapkovou infekciou alebo kontaktom, zvyčajne spôsobuje nepríjemný, bolestivý zápal známy ako opary a môže ľahko viesť náš každodenný život.

Čo pomôže?

Medovka

Z byliniek pomáhajú na herpes rôzne obklady, ktoré zmierňujú pálenie a tvorbu pľuzgierikov. Veľmi obľúbený je napríklad harmanček, ktorý ranu zároveň aj dezinfikuje. No rovnako účinná je aj medovka lekárska, z ktorej treba pripraviť silný odvar, ktorý sa prikladá priamo na opar. Ten si môžete potierať aj olejom z tekvicových semienok alebo olivovým olejom, ktorý ho zbavuje prítomnosti baktérií.

Vysoká dávka vitamínu C

Jedným z bleskových spôsobov, akým môžete pomôcť pri nástupe herpesu, je rýchly prísun vitamínu C, ktorý je rovnako dôležitý ako vitamín B. Zjedzte ihneď viac pomarančov, vytlačte si citrónovú šťavu, alebo si vezmite tabletky celaskónu. Vďaka tomu sa vám zvýši imunita a telo dokáže lepšie zabojovať s vírusom a skôr ho aj potlačí.

Cesnak

Keďže v prípade tohto problému ide v podstate vždy o prebudenie vírusu, stále by ste mali nasadiť dávku prírodných antibiotík, ktoré ho ihneď potlačia. Veľmi účinné je používanie cesnaku. Ak by vám ho deti nechceli zjesť samotný, pripravte im napríklad pomazánku. Podstatné je skombinovať hneď na začiatku túto liečbu z vnútornej aj vonkajšej strany. Takže keď istú časť z neho skonzumujete, nechajte si polovičku strúčika a ním si viackrát potrite aj vonkajšiu ranku alebo miesto, ktoré začína nepríjemne svrbieť.

Ľad

Tá pomáha najmä v začiatkoch, keď pociťujete prvé nepríjemnosti v oblasti pier. Keďže pri tomto probléme ide tiež v podstate o zápal, je nutné ho v začiatkoch potlačiť. A tak si na postihnuté miesto robte obklady s ľadom zabaleným v nejakej látke, aby to nebolo veľmi nepríjemné na dotyk. Keď sa vám aj potom herpes objaví, nebude tak veľký a rýchlejšie sa ho zbavíte.

Droždie

Vitamín B nemusíte získať len formou tabliet. Ak dokážete zjesť čerstvé droždie, pripravte z neho pomazánku a takto do seba dostanete oveľa lepšiu pomoc. Druhou cestou je opäť jeho prikladanie priamo na herpes, ktoré navyše zamedzí aj jeho šíreniu a zväčšovaniu.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>