Odborníci zistili, prečo by sme mali mať svoje telefóny vždy po 22:00 hodine vypnuté

Profesor univerzity Glasgow Daniel Smith, spolu so svojimi kolegami, študuje cirkadiánne rytmy (vnútorné ľudské biologické hodiny) a ako ovplyvňujú naše zdravie a správanie. Výsledky ich najnovšej štúdie by mali každého z nás znepokojiť.

Zúčastnilo sa na ňom viac ako 90 000 dobrovoľníkov. Ľudia nosili senzory aktivity, ktoré čítali, ako rušili ich biologické hodiny. Muži a ženy, ktorí mali aktívny nočný život, pociťovali neustály pocit osamelosti, mali nestabilnú náladu. Štúdia zistila, že ľudia mali internú poruchu hodín a vyššiu úroveň celkovej depresívnej poruchy.

Celkový výsledok štúdie preto potvrdil, že narušenie vnútorných biologických hodín zvyšuje riziko duševných porúch. Je však potrebné poznamenať, že vedci neboli schopní určiť, či poruchy v cirkadiánnych rytmoch boli príčinou duševných porúch alebo jedným z ich príznakov.

Profesor Smith uviedol, že je pravdepodobné, že mnoho ľudí má interné prerušenie hodín v dôsledku používania mobilných zariadení pred spaním.

„Osobne vypnem svoj smartphone do 22:00, pretože pozeranie na obrazovky, keď spíme, má negatívny vplyv na náš spánok,“ povedal profesor Smith.

„V osemnástom storočí bol francúzsky vedec Jean-Jacques d’Ortois de Mairan presvedčený, že cirkadiánne rytmy majú vplyv na ľudí,“ hovorí Mykola Makarchuk, doktor biologických vied, akademik Akadémie vied Vysokej školy Ukrajiny. . a spánok podľa fáz deň
neskôr, sledovanie zvierat, vedci: intracelulárne denné rytmy v prevádzke 24 hodín denne, a to aj za umelého dňa alebo v noci Tieto rytmy sú tak synchronizované s pohybom planéty, ani jednej bunky odstránené z op. Anisy žije vonku pod stabilných predpisov.

Od prírody sú biologické hodiny naprogramované tak, že väčšina ľudí vo veku 20 až 50 rokov spí štyri hodiny po východe slnka a sebazobudenie jednu alebo dve hodiny po východe slnka. Ak gény zodpovedné za biologické hodiny majú nejaké abnormality, zmení sa denný rytmus .

ZDROJ:dobryjlikar.com
 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>