Odborníci vedia, ktoré mesiace sú najvhodnejšie a najhoršie na otehotnenie

Výskumy zistili, že OBDOBIE, kedy otehotniete, môže hrať dôležitú úlohu. Rozhodnutie, kedy počnete dieťa, nie je vo vašich rukách.

Mnohé páry, ktoré sa usilujú otehotnieť, majú predstavu, kedy by chceli mať dieťa. Túžite napríklad po jeseni, aby váš potomok nebol najmladší v triede? Môže to hrať významnú úlohu, predovšetkým, ak dieťa začína školskú dochádzku. Ak sa však snažíte o jesenný termín, naozaj chcete byť tehotná počas horúceho leta?

Čas splodenia si v podstate nemôžete vybrať, ale pre plod znamená každý mesiac niečo iné.

Existuje totiž „najvhodnejší“ čas na otehotnenie

Podľa článku Janet Curriovej a Hannesa Schwandta zverejneného na portáli Proceedings of the National Academy of Sciences (Zápisky Národnej akadémie vied) je u bábätiek splodených v máji o 10% vyššia pravdepodobnosť predčasného narodenia. Deti počaté medzi júnom a augustom sú zase najväčšie, priemerne o deväť gramov ťažšie.

Zistenia Curriovej a Schwandta možno súvisia so skutočnosťou, že obdobie vývoja bábätiek splodených v máji sa končí v januári a februári, teda v chladnom období. Matky, ktoré otehotnejú v lete, majú väčšie bábätká a aj ony samy viac priberú.

Štúdia skúmala 647 050 skupín súrodencov, teda celkovo 1,4 milióna detí. Porovnávaní boli predovšetkým súrodenci, keďže v takom prípade boli faktory ako výchova z matkinej strany či ekonomický status konštantné. Na základe zistení spomínanej štúdie možno konštatovať, že najlepšie obdobie na počatie je od júna do augusta.

Ako sme však spomínali už na začiatku, nie je to v našich rukách. Akýkoľvek mesiac je skvelý, keď sa podarí splodiť nový život.

ZDROJ:mirror.co.uk

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>